Ana SayfaTürkiyeAbdullah Güzeldülger: Süleyman Soylu bir milli güvenlik sorunudur

Abdullah Güzeldülger: Süleyman Soylu bir milli güvenlik sorunudur

Brezilya’da 1.3 ton uyuşturucunun yakalandığı özel jetin sahibi Şeyhmuz Özkan bugün tutuklandı. Kararın ardından Şeyhmuz Özkan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çekilen fotoğrafı da büyük gündem yarattı. Soylu’nun Özkan ile yan yana fotoğrafının olmasını skandal olarak yorumlayan Abdullah Güzeldülger, “Süleyman Soylu bir milli güvenlik sorunudur” dedi.

Gelecek Partisi kurucularından, ünlü ekonomist Abdullah Güzeldülger, Soylu için “Bu kadar suçluyla pozum olsa , bırakın takip etmeyi, nefes aldırmazlardı normal bir vatandaşa, Soylu bu ülke için bir tehdittir” dedi.

Türkiye’nin en büyük vurgunu

Sadece uçağında tonlarca uyuşturucu yakalanan Şeyhmuz Özkan da değil. Süleyman Soylu’nun Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imza atan Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer ile de fotoğrafı ortaya çıkmış, kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratmıştı.

Abdullah Güzeldülger: Soylu ülkenin milli güvenlik sorunudur

Hem yayınladığı twitter mesajıyla hem de Süleyman Soylu’nun tartışmalı kişilerle aynı fotoğraf karesinde yer alması hakkında Medya Notu’na açıklama yapan Abdullah Güzeldülger, şu ifadeleri kullandı:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun beraber fotoğraf verdiği kişilerin kripto para vurgunundan, uyuşturucu ticaretine kadar uzanan geniş bir yelpazede vurgun yapıyor olmalarını nasıl açıklayacağız? Cumhuriyet tarihinde bir bakanın bu kadar karanlık tiplerle fotoğraf vermesi ülkenin kara parayla mücadelede neden gri listeye alındığını da izah ediyor bizlere. Venezülla’dan Türkiye gümrüğüne gönderilen kokainin akıbetini araştırmayan bir bakanlık ve onu temsil eden şahıs bu ülkenin milli güvenlik sorunudur. Başımıza çöreklenmesinin hikmetini de kendisinin görevden alınmasını engelleyenlerle olan ilişki ağının satır atalarında bulabiliriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri