Ana SayfaTürkiyeAbdullah Güzeldülger'den "Devlet borçlanarak büyür" diyen Bilal Erdoğan'a jet yanıt

Abdullah Güzeldülger’den “Devlet borçlanarak büyür” diyen Bilal Erdoğan’a jet yanıt

Türk ekonomisi alarm vermişken Bilal Erdoğan’dan gelen “Bir ülke borçlanarak da büyüyebilir” açıklaması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Gelecek Partisi Kurucusu ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, twitter’dan yayınladığı mesajla Bilal Erdoğan’a tepki gösterdi.

TÜGVA kısa süre önce, üyelerini devlet kadrolarına torpille yerleştirdiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Aynı zamanda devletin TÜGVA’ya çok sayıda bina ve arazi tahsis ettiği iddia edildi.

TÜGVA hakkında basında yer alan haberlere gönderme yapan Abdullah Güzeldülger, Bilal Erdoğan için “Uzmanlık alanının dışına çıkmış. Bilal bize vakıflar nasıl büyütülür onu anlatsın” dedi.

Son günlerde eleştirilerin odağında yer alan TÜGVA’nın da yönetiminde bulunan Bilal Erdoğan, İlim Yayma Vakfı Başkanı olarak Girişimci İş Adamları Vakfı’nın etkinliğine katılmış ve tartışma yaratan o cümleyi kurmuştu.

Bilal Erdoğan ne dedi?

“Bir ülke borçlanarak büyüyebilir. Türkiye bu modeli uzun süre denedi. Cari açık vererek, dünyadan borç toplayarak dünyadan yatırımcı gelmeksizin, yani finans sektöründe olsun gerçek somut yatırımlarda olsun yatırımcının gelmesi borç vermesine dayalı bir modeli bugüne kadar denedik. Bugüne kadar belli başarıları da yakaladık. Bugüne kadar bununla belli başarıları da yakaladık. Şu anda geldiğimiz nokta Türkiye’nin altyapıda yaptığı birçok yatırımlar var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri