Ana SayfaTürkiyePKK elebaşısı Abdullah Öcalan mektup gönderdi! Tam 8 yıl sonra

PKK elebaşısı Abdullah Öcalan mektup gönderdi! Tam 8 yıl sonra

Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’e Abdullah Öcalan’ın gönderdiği mektup damga vurdu. Öcalan’ın avukatları İmralı’ya gitmiş kendisiyle özel bir görüşme gerçekleştirmişti. Eli kanlı terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın mektupta açlık grevindeki mahkumlara ‘grevi bırakın’ dediği öğrenildi.

Öcalan ile avukatların görüşmesi 1 saat sürdü. Gazeteci Fatih Portakal avukatların Abdullah Öcalan ile görüşmeye devletin izniyle gittiğini söyledi.

Abdullah Öcalan’dan ‘açlık grevini sonlandırın’ çağrısı

Terörist başı Öcalan açlık grevindeki PKK’lılara; “Cezaevlerindeki direnişlere saygı duymakla birlikte sağlıklarını tehlikeye atacak noktaya taşımasınlar. Onların fiziki ruhi sağlıkları her şeyin üstündedir.” diye seslendi.

İmralı F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eli kanlı terör örgütü  PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, 8 yıl sonra ilk defa avukatlarıyla görüştü. Öcalan en son görüşmesini 27 Temmuz 2011 tarihinde yapmıştı. Avukatların Öcalan ile 2 Mayıs günü görüştüğü öğrenildi.

Avukatlar Öcalan’ın mektubunu okudu

Görüşme sonrası avukatlar kamera karşısına geçerek açıklama yaptı, Öcalan’ın mektubunu okudu. Mektupta Öcalan, kendi için açlık grevindeki örgüt mensuplarına grevi bırakın çağrısı yaptı.

Söz konusu mektupta “İçinden geçtiğimiz tarihi süreçte derin bir toplumsal uzlaşmaya ihtiyaç vardır. Sorunların çözümünde demokratik müzakere kültürüne şiddetle ihtiyaç vardır. Türkiye ve bölgenin sorunlarını yumuşak güçle yani politik kültürel güçle çözebiliriz.” ifadeleri yer aldı.

Öcalan, Suriyedeki PKK uzantılarına ise “Suriye’deki sorunların çatışma kültüründen uzak durarak Suriye’nin bütünlüğü çerçevesinde çözüme kavuşturulmaldır. Türkiye’nin hassasiyetlerine duyarlı olunmalıdır.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz