Ana SayfaTürkiyeAbdullah Yeşil: Bu ülkeyi bölecekse Bahçeli ve benzeri insanlar bölecek

Abdullah Yeşil: Bu ülkeyi bölecekse Bahçeli ve benzeri insanlar bölecek

Gelecek Partisi Kurucularından, Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil, Bahçeli’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Davutoğlu’nun kurucular kurulunda 20-25 kadar Güneydoğu’da siyaset yapan, meslek sahibi olan ve PKK ile ilintili olan insanlar var” sözlerine sert yanıt verdi.

Bahçeli’nin sözlerine yönelik “Bu açık bir iftiradır. Kınıyoruz” diyen Yeşil, “Biz kanton ilan ettikleri Suruç’ta PKK’ya karşı mücadele ederken, Bahçeli orada yoktu. Bahçeli Osmaniye’nin doğusuna gidebiliyorsa gelsin bu ülkeye sahip çıksın. Mücadeleyi biz veriyoruz. Bu ülkeyi bölecekse Bahçeli ve benzeri insanlar bölecek.  Güneydoğu insanı PKK’nın yanında değildir, vatanın birliğinin beraberliği yanındadır” ifadelerini kullandı.

İşte Abdullah Yeşil’in açıklamalarından satır başları:

BAHÇELİ O GÜN ORALARDA YOKTU

Neden Ahmet Davutoğlu’nun yanındayız? Ahmet Hoca bu ülkenin temiz, pak, adaletli, merhametli bir siyasetçisi. Başbakan olduğu dönemde ben de Şanlıurfa Milletvekili Adayıydım. O dönemde Suruç kanton ilan edilmişti, PKK’ya karşı mücadele ettik. Suruç’ta tek başıma mücadele verdim, 8 bin oy aldık. O gün Bahçeli oralarda yoktu. CHP ve HDP ile aynı saftaydı. Bahçeli Osmaniye’ye kadar gelebiliyor, sonrası yok.

PARTİSİNİ VE KENDİSİNİ KURTARMAK İÇİN YAPMADIĞI ŞEY KALMADI

Bahçeli’nin açıklaması ulusal birliğimiz ve beraberliğimiz için iyi bir açıklama değil. Biz Gelecek Partisi olarak bu ülkede yaşayan bütün ırkların, mezheplerin, dinlerin bu ülkenin ortak sahipleri olduklarını bilerek ortak bir şekilde ülkenin birliğine, bütünlüğüne, kalkınmasına yönelik bir siyaset izlemeye çalışıyoruz. Kimse bu ülkeyi ötekileştirme yaparak kurtaramaz, birliği beraberliği sağlayamaz. Sayın Bahçeli’nin partisini ve kendisini kurtarmak için yapmadığı şey kalmamıştır ama son açıklamaları Güneydoğu açısından büyük bir talihsizliktir. Bu ülkeyi bölecekse Bahçeli ve benzer insanlar bölecek, Güneydoğu insanı PKK’nın yanında değil, vatanın birliği ve bütünlüğünün yanındadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri