Ana SayfaTürkiyeAbdüllatif Şener’den yeni parti çıkışı

Abdüllatif Şener’den yeni parti çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, siyasi kulislerde dönen yeni parti kurma iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu. Şener, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kurmaktan vazgeçeceğini düşündüğünü ifade etti.

CHP’li Milletvekili Abdüllatif Şener, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu. İki ismin birlikte parti kurmasının birbirlerini yıpratacağını söyleyen Şener, “AKP’den ayrıldığımdan bu yana hiç pişman olduğum bir nokta yok. Ayrıldığımdan bugüne kadar ki çizgimin çok doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü kamuoyu benim bildiklerimi bilmiyor. Benim yaşadıklarımı yaşamamış, hissettiklerimi, kurduğum empatileri bilmiyor. Ama AKP’nin ilk döneminde her şey güllük gülistanlık gözükürken içten içe ana dinamiklerin bu ülkeye zarar verebileceğini ben gördüm ve 5 yıllık Başbakan Yardımcılığım döneminde Sayın Erdoğan’ın birçok kararına itiraz ettim. Bunlar basında yayınlandı ve kamuoyunda tartışıldı. Bu çizgide Partinin, kuruluş ilkelerine aykırı bir rotaya girmiş olduğunu gördüğüm için bıraktım” dedi.

“Davutoğlu parti kurmaktan vazgeçecek”

Abdüllatif Şener, yeni parti iddialarına yönelik ise şunları dile getirdi: “Yeni iki partiden söz ediliyor, Babacan ve Davutoğlu iki ayrı parti kuracak deniyor. Fakat bu ikisinin birlikte parti kurmasının birbirlerini aşındırmaktan başka sonuç vermeyeceğini düşünmek lazım. Davutoğlu’nun parti kurmaktan vazgeçeceği ihtimali üzerinde duruyorum. Yoksa balon patlamış olur, bunu gördüklerini sanıyorum. Beklentiler de Davutoğlu’ndan yana değil bunun için Davutoğlu’nun parti kurma girişiminden vazgeçme ihtimalini gündemde görüyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz