Ana SayfaTürkiyeAbdurrahman Dilipak'ı hapse atmak tam da AK Parti'ye yakışandır

Abdurrahman Dilipak’ı hapse atmak tam da AK Parti’ye yakışandır

Taha Ün Abdurrahman Dilipak için 81 ilde dava açan AK Parti'yi eleştirdi.

Taha Ün Abdurrahman Dilipak için 81 ilde dava açan AK Parti’yi eleştirdi. AK Parti İstanbul Sözleşmesi hakkındaki sert eleştirileri nedeniyle Abdurrahman Dilipak’a dava açmıştı. AK Parti 81 ilde Dilipak’a dava açtı. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Taha Ün, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Dilipak’ı hapse atmak tam da AK Parti’ye yakışandır” dedi.

28 Şubat günlerindeki direnişin sembol isimlerinden biri olan Abdurrahman Dilipak, Instagram’dan paylaştığı bir fotoğrafla şu yazıyı paylaştı:

28 Şubat günleri… Daha sonra gelinim olan @sezindilipak ile Beşiktaş DGM’de yargılandığımız mahkeme salonundan bir kare… Simdi bana dava açacaklarını açıklayan kadınların haklarını savunduğum günler… Haklı olanın hakkını her zaman ve her koşulda savunacağım…

Gelecek Partisi’nin iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün ise twitter’dan Dilipak için şunları yazdı:

“Abdurrahman Dilipak’ı yargılamak, mümkünse mahkum etmek, imkanlar el veriyorsa hapse atmak tam da bu iktidara yakışandır. zira Doğu Perinçek’li bir koalisyona yakışan da tam olarak budur. koalisyonunuzun buçuk ortağının “28 Şubat altın çağını yaşıyor” sözünün hakkını vermelisiniz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri