Ana SayfaTürkiyeAbisinin katillerinin fotoğrafını paylaştı! MHP’li Yahnici’nin oğlundan Müfid Yüksel’e büyük saygısızlık

Abisinin katillerinin fotoğrafını paylaştı! MHP’li Yahnici’nin oğlundan Müfid Yüksel’e büyük saygısızlık

Bundan tam 40 yıl önce Müfid Yüksel’in abisi Metin Yüksel cuma namazı çıkışı Fatih Camii’nde ülkücülerin saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Müfid Yüksel’in anlattığına göre abisi Metin Yüksel, Ali Bilir ve arkadaşlarından oluşan ülkücü bir çete tarafından Fatih Camii’nde cuma namazı çıkışı silahla öldürülmüştü.

Müfid Yüksel bugün twitter’dan bir fotoğraf paylaştı ve şu notu düştü: 19. Yüzyıl sonunda İstanbul’da mahalli kıyafetleri içinde genç bir Kürt aristokratı.

Ancak bu mesajdan çok kısa bir süre sonra Ercüment Devlet Yahnici de “20. Yüzyıl sonlarında İstanbul’da iki yiğit Türk genci” diyerek bir başka fotoğraf paylaştı.

Bir zamanlar MHP’de önemli görevlerden bulunmuş (Uzun yıllar Alpaslan Türkeş’in özel kalem müdürlüğünü yaptı) olan Şevket Bülent Yahnici’nin oğlu Ercüment Devlet Yahnici’nin Müfid Yüksel’in katillerinin fotoğrafını paylaşması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Müfid Yüksel, geçmişte MHP Genel Başkan Yardımcılığı yapmış olan Şevket Bülent Yahnici’nin, oğluna tepkisini twitter’dan dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz