Ana SayfaTürkiyeAcaba Erdoğan'ın gözündeki perde kalkar mı? Davutoğlu'ndan Erdoğan'a ters köşe

Acaba Erdoğan’ın gözündeki perde kalkar mı? Davutoğlu’ndan Erdoğan’a ters köşe

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, iyileştikten sonraki ilk konuşmasında yoksulluk çeken vatandaşın dertlerini görmezden gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Davutoğlu ayrıca vatandaşlardan fahiş zamların ardından yüksek faturalarını paylaşmalarını istedi.

Koronavirüsü atlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk konuşmasına tepki gösteren Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “İlk açıklamanızda covid ve faturalarla boğuşan milletimize duyarsız kalmanız ise üzücü” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsü atlatması sonrası yaptığı ilk açıklamaya Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan tepki geldi.

Davutoğlu, Erdoğan’ın ilk konuşmasında vatandaşın mücadele ettiği koronavirüs ve fatura krizine yer vermemesini şu sözlerle eleştirdi:

“Covid-19’u atlattınız, geçmiş olsun Sn. Erdoğan. İlk açıklamanızda covid ve faturalarla boğuşan milletimize duyarsız kalmanız ise üzücü. Acaba eski ve yeni faturaları vatandaşlarımız burada paylaşsa Sn. Erdoğan’ın gözündeki perde kalkar mı? Ne dersiniz İlhami Işık?”

Erdoğan ne demişti?

Koronavirüsü atlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı hastalık sürecine ilişkin ”2 Sinovac 3 de Biontech oldum. Bu aşıların tesiri ile de hamdolsun rahat bir şekilde ve kısa bir zamanda geçirmiş oldum” açıklamasında bulunurken, “Elektrik zammını geri çekin” diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt olarak ise, ”Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri