Ana SayfaTürkiyeAcil seçim, hemen seçim, erken seçim! Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan ortak açıklama

Acil seçim, hemen seçim, erken seçim! Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ‘aciliyet’ üzerine bir araya geldi. Ekonomi kurmaylarının da katıldığı görüşmenin ardından liderler basın açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener saat 16.00 itibarıyla İYİ Parti Genel Merkezi’nde görüştü.

Görüşmenin ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Mutfaklarda yangın var. Türk Lirası olağanüstü değer kaybediyor fakat çözüm üretecek organ yok Türkiye’de. Normalde Merkez Bankası’nın fiyat istikrarıyla uğraşması gerekirken işlevini bırakmış, Türk Lirası’nın değer kaybetmesi, dövizin yükselmesine seyirci olarak bakan bir kurum. Fiyat istikrarı konusunda yasal olarak yetkilendirilen bir kurum nasıl olur da seyirci kalır. Müdahale edemiyor. Rezervi yok. 128 milyar doları buharlaştırdılar. Nereye gittiği hala belli değil. Net rezervi eksi 35 milyar dolar. Müdahale edilemiyor. Bütün bunlara karşın bizim bir sorumluluğumuz var. Bu gidişe sessiz kalmak doğru değil.

Çözüm üretsinler diyoruz. Ekonominin gidişi konusunda bir şeyler söylesinler diyoruz. Türk Lirası’nın erimesini nasıl durduracaklar. Bu konuda birisi çıkıp bir açıklama yapsın diyoruz karşımızda bir duvar var. Açıklama yok.

‘SORUMLULUK HİSSEDEN BAŞKANLAR OLARAK BİR ARAYA GELDİK’

Sorumluluk hisseden genel başkanlar olarak bir araya geldik. Saraydakilerin keyfi yerinde.

Garip bir yapıyla karşı karşıyayız. Türk Lirası eridikçe Türkiye ekonomik standartların tamamen altında bir ülke çıkıyor karşımıza. Her şeyi ucuzlamış. Fabrikaları ucuzlamış, kurumları ucuzlamış. İhracat yapacağız, cari fazla vereceğiz. Tamamen akıl dışı. Bilgi dışı, bilim dışı. Böyle zırvalıklarla, saçmalıklara ekonomi yönetilemez. Yönetemediğinizi biliyoruz. Merkez Bankası’nın ya müdür ol çık açıklama yap ya da Merkez Bankası’na müdahale etmeyi doğru bulmuyorsan müdahale etme. Koskoca bir kurum dünyada itibarsızlaştırıldı.

Kendisine açık ve net çağrıda bulunuyorum. Yönetemiyorsun. Milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bu kadar yükü bu millet çekemez. Bir an önce Türkiye’nin seçime gitmesi gerekiyor. Yazıktır, günahtır. İster emekliye, ister işçiye, ister memura, ister apartman görevlisine sorun. Herkes feryat ediyor. Bir zam yağmurudur gidiyor. Ülkemizi seven, ülkemizin insanını seven bir siyasal anlayışla açık ve net çağrımızı yapıyoruz. Ülkeyi yönetemiyorsunuz. Bir an önce seçime gidin. Yeni bir hükümet gelsin, bu ülke doğru dürüst yönetilsin.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNİN ARDINDAN GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Beştepe’de görüşmüştü.

Kılıçdaroğlu, söz konusu görüşmenin içeriğine yönelik ise “Gündemdeki aciliyet üzerine saat 16.00’da Millet İttifakı ortağımız İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener ile görüşmeye gidiyorum. Görüşmemizin ardından ortak basın açıklaması yapacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısının ardından yüzde 50+1 barajı için TBMM’yi işaret etmesi ile birlikte ele alındığında Millet İttifakı’nın da bir araya gelecek olması sosyal medyada erken seçim mi geliyor sorusunu gündeme getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri