Ana SayfaTürkiyeAdana'da bir belediye başkanı çocuklar gülsün diye kamyon kamyon kar taşıdı

Adana’da bir belediye başkanı çocuklar gülsün diye kamyon kamyon kar taşıdı

Adıyaman’dan Çanakkale’ye, Kastamonu’dan Samsun’a Türkiye’nin pek çok ilinde kar manzaralı fotoğraflar gelirken Adana yıllardır bundan mahrum kalan bir şehir. Çocuklar için karın bir neşe kaynağı olduğu bilen Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, okullara kamyon kamyon kar göndererek çocuklara büyük mutluluk yaşattı.

Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, okullara kamyon kamyon kar gönderdi.

Adana şehir merkezinde kar göremeyen çocuklar, Pozantı’da yağan kar üzerine sosyal medya üzerinden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’a mesaj atarak okula kar göndermesini istedi. Başkan Çay, mesajlara kayıtsız kalmayarak, okullara kamyonet ile kar gönderdi. Bazı çocuklar hayatlarında ilk defa kar gördüklerini dile getirdiler. Çocuklar doyasıya karla oynayıp eğlendiler. 

Benden okullara kar göndermemi istediler

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ”Adana’da bulunan özel okul ve devlet okullarından veli ve öğretmenlerden bazılarının sosyal medya hesaplarım üzerinden mesajlar atarak Pozantı’dan okullarına kar göndermemi ve çocukları mutlu edeceğimi ifade etmeleri üzerine bir özel, bir işitme engelli, iki ilköğretim okulu olmak üzere 4 okulun her birine birer kamyon kar göndererek çocukların karla oynamalarına fırsat vererek mutluluk yaşamalarına sebep olduk.” diye konuştu.

Mustafa Çay: Çocukları mutlu etmeye devam edeceğiz

Başkan Çay, “Bu kadar çok ilgi göreceğini düşünmediğimiz bu hizmetin sosyal medya hesaplarından paylaşılmasıyla birlikte talep patlaması yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde onlarca okula daha kar göndererek kara hasret çocukları mutlu etmeye devam edeceğiz. Son derece insani bir hizmet. Hiçbir oy kaygısı ve siyasi hesabın olmadığı duygusal bir proje” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz