Ana SayfaTürkiyeAdı AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak geçen Fazlı Kılıç kimdir?

Adı AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak geçen Fazlı Kılıç kimdir?

Fazlı Kılıç kimdir? Adı AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak telaffuz edilmeye başlanan Fazlı Kılıç kimdir sorusunun cevabı merak konusu.

Süleyman Özışık’ın gündeme getirdiği istifa haberi gündemi sarstı. Süleyman Özışık bu akşam paylaştığı mesajında AK Parti yönetiminin İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldığını duyurdu. Özışık bununla da yetinmedi. İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yerine Fazlı Kılıç’ın düşünüldüğünü de belirtti.

Fazlı Kılıç kimdir?

Süleyman Özışık’ın gündeme getirdiği istifa haberi gündemi sarstı. Peki ama AK Parti’nin eski Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç kimdir?

Fazlı Kılıç 1958 Erzincan doğumludur. 1960 yılından beri Kağıthane’de ikamet etmektedir. İlk ve orta tahsilini Kağıthane’de
tamamlamıştır.

Beyoğlu Ticaret Lisesini ve İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesini bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde muhasebe denetim uzmanlığı programını tamamlamıştır. Yaklaşık 20 senedir Kağıthane’de siyaset yapan KILIÇ, bu süre içerisinde siyasi partilerin bünyesinde mahalle teşkilatından, il yönetimine kadar değişik kademelerde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

İl Genel Meclisi Üyeliği grup başkanlığı yapmıştır. Ak Parti kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan KILIÇ, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilerek göreve başlamıştır.

Fazlı Kılıç evli ve 4 çocuk babasıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri