Ana SayfaTürkiyeAdil Gür mesleği bırakmıyor: Akıncı kazanacak dedim ama mesleği bırakırım demedim

Adil Gür mesleği bırakmıyor: Akıncı kazanacak dedim ama mesleği bırakırım demedim

KKTC seçimlerini Ersin Tatar’ın kazanmasının ardından Adil Gür ve Kemal Öztürk arasında tartışma çıktı.

Yazar Kemal Öztürk, Habertürk’teki köşesinde A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür ile yaşadığı diyaloğu aktarmış, Adil Gür’ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için iddiaya girdiğini söylemişti.

Öztürk, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çarşamba günü (14 Ekim 2020) Habertürk TV’de Veyis Ateş’in programında, birçok konunun yanı sıra Kıbrıs’taki seçimleri de konuştuk. Neyse ki bu sefer vukuatsız bir şekilde programı tamamladık!

Bu Pazar yapılacak seçimde AK Parti ile arası iyi olmayan mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, seçimi bu nedenle farkla kazanacağını söyledi Adil Gür. Hatta oran bile verdi. %60-%40

Programdan sonra kendisine dedim ki, “Adil Bey daha önce de bir seçimle ilgili iddialı bir tahminde bulunmuştunuz tutmamıştı. Bu sefer de tutmazsa zor durumda kalacaksınız.”

Dedi ki, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek”.

Bu büyük iddianın sonucunu Pazar günü göreceğiz.”

SEÇİM SONUÇLANANA KADAR YALANLAMADI

KKTC’de seçim sonuçlanana dek Öztürk’ün iddialarına herhangi bir yalanlamada bulunmayan Adil Gür, seçimi Tatar kazanınca Yeniçağ’a konuşarak ““Ben Kemal Bey’e kesinlikle öyle bir şey demedim. Velev ki dedim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

ÖZTÜRK: KENDİSİNE YAKIŞTIRAMADIM

Kemal Öztürk, şunları söyledi:

“2 gündür bir açıklama göndermedi. 25 yıllık meslek hayatımda hiç tekzip metni almadım. Yazdığım cümlelerin tamamı doğrudur. Seçim sonuçları açıklanana kadar bekleyip sonra, ‘Ben bunları söylemedim’ demesini kendisine yakıştıramadım. 2 gün sonra böyle bir açıklama yapmasını yakıştıramadım. Yazdıklarımın arkasındayım. Canlı yayında yüzde 60-40 Ersin Tatar kaybedecek gibi büyük bir iddiayı dillendiren ve bunda yanılan Adil Gür’ün bunu bırakıp beni suçlamasını da kötü bir taktik olarak görüyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri