Ana SayfaTürkiyeAFAD'dan son dakika açıklaması... Bilanço ağırlaşıyor

AFAD’dan son dakika açıklaması… Bilanço ağırlaşıyor

İzmir'de deprem bilançosu ağırlaştı, AFAD ölü sayısının 6'ya, yaralı sayısının ise 257'e yükseldiğini duyurdu.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından 16’sı 4 büyüklüğünün üzerinde 84 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi’nden alınan ilk bilgilere göre, 1’i boğularak olmak üzere, 6 vatandaşın hayatını kaybettiği hatırlatılan açıklamada, 257 vatandaşın yaralandığı, yıkılan ve hasar gören 12 binada arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü aktarıldı.

70 kişi enkaz altından kurtarıldı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan şu ana kadar 70 civarında kişinin kurtarıldığını duyurdu.

Köşger “İlçelerimizden sıkıntı intikal etmedi, Seferihisar’da kısmi bir tsunami oldu. Orada bir vatandaşımızın yaralandığı bilgisi var. Şu ana kadar tespitlerimiz 4 binanın tam olarak yıkılmış olduğu. 10’un üzerinde de yan yatmış bina var. Çok hasarlı binalar da var. Devlet tüm gücüyle seferber olmuş durumda. Ekiplerimizin ulaşmadığı bir bina yok. Bütün binalara ulaşılmış durumda” dedi. 

Köşger’in açıklamaları şöyle:

“10’un üzerinde de yan yatmış bina var. Çok hasarlı binalar da var. Yıkılmış ve hasarlı binalarda arama kurtarma faaliyetleri başlatıldı. Ekipler seferber olmuş durumda. Şimdiye kadar yan yatmış binalardan 70’e yakın vatandaşımız canlı olarak kurtarıldı. Tam yıkılmış binalarda da kurtarılan vatandaşlarımız var. Vatandaşlarımızdan ricam sakin olmaları, hiç kimsenin gereksiz trafiğe çıkmaması. Şu anda İzmir’de trafik kilitlemiş durumda, gücümüzün bir kısmını o tarafa sevk etmek zorunda kalıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam, herkes sakin bir şekilde, boş bir alanda beklesin, bizim açıklamalarımızı beklesin.https://ab02925305a739dd98911f195ae286e6.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri