Ana SayfaDünyaAfganlar kargo uçağının kanatlarına bindi ama... Ölümüne kaçış!

Afganlar kargo uçağının kanatlarına bindi ama… Ölümüne kaçış!

Afganlar ölmek pahasına Taliban'dan kaçabilmek için Amerikan kargo uçağının kanatlarına tutundu. Uçak metrelerce yükseldiğinde sonuç felaket oldu.

Afganlar ölmek pahasına Taliban’dan kaçabilmek için Amerikan kargo uçağının kanatlarına tutundu. Uçak metrelerce yükseldiğinde sonuç felaket oldu.

Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesi sonrası ülkeden kaçmaya çalışan üç kişi bir askeri kargo uçağının tekerine asıldı. Uçağın havalanması sonrası düşerek hayatlarını kaybettiler.

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’i ele geçirmesi sonrası ülkede endişe hakim. Vatandaşlar ülkeden kaçmak için ya araçlarıyla sınırlardan geçmeye çalışıyor ya da havaalanına akın etti. Kaçış endişesi havaalanında izdihama yol açtı. Afgan vatandaşlar uçaklara binebilmek için her yolu denedi.

Yerel kaynaklardan son gelen bilgilere göre ise, Kabil havaalanında kaçmaya çalışan üç kişi askeri kargo uçağının tekerine asıldı. Uçağın havalanması sonrası üç kişi düşerek hayatını kaybetti.

Bazı kaynaklarda iki kişi olarak kayda geçen olaya tanık olan yerel halk ise uçaktan düşen kişilerin evlerinin üzerine düştüğünü iddia etti. Vatandaşlar, bu düşüşün yüksek ve korkunç bir sese neden olduğunu söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri