Ana SayfaTürkiyeAfişe edeceğim dedi ve açıkladı! İmamoğlu: Ey halkımız metro projelerimizi engelliyorlar!

Afişe edeceğim dedi ve açıkladı! İmamoğlu: Ey halkımız metro projelerimizi engelliyorlar!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığının 2022 bütçesinde yer verilmeyen metro projelerinin bir şekilde engellendiğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, “Bütün duraklara, üst geçitlere yazacağız; Ey halkımız, sizin metroyla buluşmanızı engelliyorlar. Bugüne kadar bunu yapmadım artık afişe edeceğim” sözlerini kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, metro ihalesine onay vermeyen Cumhurbaşkanlığının 2022 bütçesinde onay vermediği metro projelerinin, İstanbul’daki bütün metro, metrobüs ve otobüs duraklarına afişlerini asacağını söyledi.

‘ŞİMDİ BUNLARI AFİŞE EDECEĞİM’

İmamoğlu bu durumu insanların duymasını sağlayacağım diyerek engellenen metro projelerini afişe edeceğini söyleyerek “Bütün metrobüs duraklarına, üst geçitlere yazsınlar, ‘Ey halkımız, sizin metro ile buluşmanızı engelliyorlar’ yazdıracağım” dedi.

İmamoğlu, İstanbul’da şahsi çıkar ve ihtirasların önde tutularak yapıldığı hataların engellenmesi gerektiğini belirterek “Bu işi gören, aklı selim bir şekilde analiz eden bir akıl var, o akıl umuyorum İstanbul’un sorunlarını çözmeye muktedir olur. O aklın İstanbul’da olduğunu hissediyorum, siyasi bir görev yaptıklarını da anlıyorum ama anlamak istemiyorum. O muktedir akılla ‘sen nasıl bu hatayı yaparsın’ deyip Beylikdüzü hattına hazine onayını ek listede hızlıca çıkarabilir” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri