Ana SayfaTürkiyeAfyon Güney'de Davutoğlu fırtınası esti

Afyon Güney’de Davutoğlu fırtınası esti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yerel seçime hazırlanan Afyon’un Güney beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nu da eleştiren Davutoğlu, “Güney’e gelip de ‘Güney’deki seçimleri bütün dünya izliyor, Netanyahu da izliyor’ diyerek Güney’deki kendi adayları dışındaki herkesi İsrail safındaymış gibi gösterenlere söylüyorum: Güney’den İsrail dostu çıkmaz, Afyon’dan İsrail dostu çıkmaz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da çağrıda bulunan Davutoğlu, “Erdoğan kendisine Netanyahu benzetmesi yapıldığında kızmıştı, ama şimdi eski Bakanını çağırsın yanına, sen nasıl Güneyli kardeşlerime Netanyahu benzetmesi yaparsın diye kulağını çeksin bakalım” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmalarından bazı satır başları şu şekilde:

Bütün Güneyliler bizim kardeşimizdir, bütün Afyonlular bizim ailemizin ferdidir. Hiçkimseye hakaret edilmesine izin vermeyeceğiz. Bir tarafta bunların hakaret dili var, bizde nezaket, muhabbet dili olacak. Bir de Güneylilere hakaret ederek diyor ki, “Biraz para verin hepsine” diyor. Yahu Güneyliler parayla satın alınacak insanlar mı? Benim bu pazarda gördüğüm Güneyliler var ya, sizin paranızı yüzünüze çarparlar.

GÜNEY’İ HELAL PARAMIZLA İHYA EDECEĞİZ

Bir de şunu söylüyorlar; İktidar oldukları için onlara oy vermeniz gerekiyormuş, yoksa hizmet gelmezmiş. Bu tehdit işte sizi yok ediyor. Türkiye’nin bütün her yerindeki Gelecek Partisi teşkilatlarına sesleniyorum, inşaallah bu Pazar Güney’den hayırlı bir haber geldiğinde cebimizdeki son kuruşu da Güney için ayıracak ve Güney’i ihya etmek için bütün Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Helal paramızla yapacağız. Bütün illerdeki teşkilatlarımıza, Güney’in bir ihtiyacını ihya edeceğiz. Devlet imkanlarıyla bitirmedikleri göleti bitirmek bize nasip olacak inşaallah. Gençlerin sosyalleşme faaliyetlerini karşılayacağız. Eczane dahi yok Güney’de, eczane yok, sağlık taraması yok. Doktorlarımızı harekete geçirecek, belli periyotlarla Güney’in yaşlısını, gencini hepsini sağlık taramasından geçireceğiz ve bir eczaneyi de Güney’e getireceğiz. Güney’e organik ve nadir bulunan ürünlerin elde edileceği bir organik tarım projesi geliştireceğiz. Organik tarım gıda pazarı yapacağız. Yaşlılarımız için dinlenecekleri sosyal tesisler yapacağız. Bunları seçim vaadi düşünmeyin, vazifemiz olduğu için yapacağız. Beni bilirsiniz, 1 Kasım seçimlerinde 100 vaatte bulunmuştum, üç ay içinde 100 vaadi yerine getirdik.

GÜNEYLİLER İKTİDARA DERS VERECEK

Dün Afyon’un esnaflarıyla birlikteydim. Kan ağlıyorlar, kan. Cumhurbaşkanı, neredeyse her hafta bir müjde ilan edeceğini söylüyor. Esas müjde ne olur biliyor musunuz? Bu milletin helal rızkını 3-5 müteahhide, yolsuza çarçur edenlerden kurtulmaktır esas müjde. Bunlar halktan, halkın dertlerinden koptular. Yiğit Güneyliler inşallah Pazar günü onlara bir ders verecek. İlk dersi Güney’den alacaklar, son dersi de genel seçimlerde Ankara’dan alacaklar Allah’ın izniyle. Biz seçimi kazanacağız inşallah. Ama kazansak da kaybetsek de bütün Güneyliler bizim kardeşimiz, onurlu vatandaşlarımızdır. Hiç kimseye hakaret edilmesine izin vermeyeceğiz. Bize taraftar olsun, karşı olsun, bütün adaylara başarılar diliyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri