Ana SayfaTürkiyeAğrı'da kuran kursunda 9 yaşındaki çocuğa tacize 35 yıl hapis cezası

Ağrı’da kuran kursunda 9 yaşındaki çocuğa tacize 35 yıl hapis cezası

Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda, 9 yaşındaki öğrenciye tecavüz eden hoca Yusuf Kaya 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kuran kursunun hocası Yusuf Kaya kendini savunamayacak çocuğa karşı cinsel istismar suçundan 30, hürriyeti tehdit suçundan 5 yıl ve yaralama suçundan 5 ay olmak üzere 35 yıl 5 ay hapis cezası aldı.

Ağrı’daki İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda 9 yaşındaki U.P. adlı öğrenciye tecavüz eden Kuran hocası Yusuf Kaya’nın cezası belli oldu.

Kuran kursunda cinsel saldırıya 35 yıl hapis cezası

Ağrı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, Kaya’ya kendini savunamayacak çocuğa karşı cinsel istismar suçundan 30 ve hürriyeti tahdit suçundan 5 yıl, yaralama suçundan da 5 ay olmak üzere toplamda 35 yıl 5 ay hapis cezası verdi. Daha önce gerçek yaşının tespiti için hastaneye sevk edilen Kaya’nın 20 Haziran 1999 günü doğduğu, 11 Temmuz 2000’de nüfusa kaydedildiği, olay tarihinde 19 yaşının içinde olduğu belirlenmişti.

U.P. ifadesinde, Kaya’nın 2016’da kendisine tecavüz ettiğini ve dövmesinden çok korktuğu için sesini çıkarmadığını belirterek “Herkes yüzümdeki morlukları sordu. ‘Düştüm’ dedim. Yusuf tehdit ettiği için söyleyemedim” demişti. U.P.’nin avukatı Mehmet Mağal ise karar hakkında, “Adalet yerini buldu. Hakimler sanığa gereken cezaları verdi” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz