Ana SayfaTürkiyeAğzındaki baklayı çıkar Mehmet Metiner! Serhat Albayrak'tan nefret mi ediyorsun?

Ağzındaki baklayı çıkar Mehmet Metiner! Serhat Albayrak’tan nefret mi ediyorsun?

Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner’in son yazısı büyük yankı uyandırdı. Mehmet Metiner hem ‘kibirli’ diyerek AK Parti’ye yakın bir medyanın başındaki ismi hedef gösterdi hem de partideki bürokratları eleştirdi. Mehmet Metiner’in özellikle ‘kibirli’ dediği medya yöneticisinin kim olduğu merak konusu? Akıllara sadece birkaç isim geliyor. Takvim’in yayın yönetmeni, Yeni Şafak’ın ya da Sabah gazetesinin yöneticileri.

Star’ın başında Musa Kart var. Yeni Şafak’ın kaptan köşkünde uzun zamandır İbrahim Karagül oturuyor. Yine hükümete yakın bir başka gazete olan Takvim’in başındaysa uzun bir süredir Ergün Diler var. Metiner’in bu isimlerden hangisini kibirli olmakla suçladığı net olarak anlaşılmıyor. Ancak Sabah ve Takvim’in en tepesindeki isim hiç de yabancı değil. Serhat Albayrak. Dahası Metiner’in haftalar önce A Haber yönetimiyle ve Cemil Barlas ile yaptığı tartışma hala hafızalarda taze.

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, ‘Twitter’ yazılarına devam ediyor. Metiner karşılaştığı iki bürokrata tepki göstererek, “Bu insanları gördükçe biz bile soğuyorsak varın siz düşünün…” ifadesini kullandı. 

Metiner, “Dün gece kızımla İstanbul Sabiha Gökçen’den Ankara’ya dönüyoruz. VIP otobüsünde bir baktım devletin önemli bir medya biriminin genel müdürü… Adını vermeyeceğim. Hey yerinden kibir akıyor. O ne biçim afra -tafra öyle… Ne selam ne merhaba ne tebessüm. İçim cız etti. Bu mu dedim? Bu tür insanlar caka satsınlar diye mi gece gündüz ölümüne risk üstlenerek mücadele ediyoruz? Kim seçer bunları? Kim getirir böylesine tepe noktalara koyar? Şu veya bu kişiye yakınlık… Şu veya bu şehirden olmak… Gerçekten yeter artık. Bu ölçüler bir kenara bırakılmalı. Kibir ve kıskançlık abidesi isimler şu veya bu kişiye yakınlar diye önemli mevkilere getirilmemeli. Bu insanları gördükçe biz bile soğuyorsak varın siz düşünün…” düşüncesini dile getirdi. 

Metiner, “Tenezzül edip telefona çıkmayanı niye tutarız? Bir başka önemli kurumun yönetim kurulu başkanı ise burnundan kıl aldırmıyor. Kimsenin telefonuna çıkmaz… Öyle her ölümlüye randevu vermez. Sanırsınız ki paşa çocuğu, beyzade, veliaht. Kendisine emanet edilen kurumu kendine ait biliyor. Kral sanki… Sırtını kime dayamışsa artık gayrısını gözü görmüyor… Dava hassasiyeti mi?  Ne gezer… Enaniyet her şeyin üstünde, dahası var kaldı….” görüşünü savundu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri