Ana SayfaManşetAhmet Davutoğlu: "2017'deki anayasa değişikliği referandumuna hiçbir yerde 'Evet' çağrısı yapmadım."

Ahmet Davutoğlu: "2017'deki anayasa değişikliği referandumuna hiçbir yerde 'Evet' çağrısı yapmadım."

Dün Taksim Toplantıları’nın davetlisi olarak ‘Gelecek Vizyonu’ başlıklı bir konuşma yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündemdeki konuların yanısıra; hem Gelecek Partisi’nin vizyonu ile ilgili merak edilenleri anlattı hem de önümüzdeki ay çıkacak kitabıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

2017 Anayasa Referandumuna da değinen Ahmet Davutoğlu: “2017’deki anayasa değişikliği referandumuna hiçbir yerde ‘Evet’ çağrısı yapmadım. Televizyonlara çıkartılmadım o dönem.” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, o dönem ki Başbakan Binali Yıldırım’a ve meclisteki diğer milletvekillerine sistemin sakıncalarını anlattığını ifade eden Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve dünyadaki diğer meselelere de değindi.

Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından diğer satır başları şöyle:

“Gelin hep beraber geçmişte kim ne hata yapmışsa bu hatalardan alacağımız derslerle yeni bir ülkeyi gelecek nesile bırakalım.”

“İçeri kapanmayla Türkiye’nin uluslararası rekabette gücünü artırma şansınız yoktur.”

“İnsani olmayan bir şey milli olamaz, yerli olamaz. Bütün insanlara saygı göstermeyen, kendi milletine de saygı göstermez.”

“Öyle bir anayasa yapalım ki 100 yıl boyunca bir daha kimse değiştirme ihtiyacı hissetmesin. Gelecek Partimizin vizyonu, insan haklarına dayanan, devleti kurumsallaştıracak yeni bir anayasadır.”

“Bir toplumda şeffaflık olmadan demokrasi yerleşmez. Anayasal sistemimiz baştan aşağı yenilenmek zorunda.”

“Adalet kavramı sarsılmışsa, bir toplumu birbirine güvenen bireyler haline getiremezsiniz. Türkiye’de adalete güven sarsıldı. Adalet güç biriktirme alanına dönüştü.”

“Türkiye’de bir ekonomik kriz var. Bunu tartışmak, konuşmak lazım. Problem var diyene dışarıdaki odakların sözcüsü dediğinizde bir şey çözemezsiniz.”

“Düşünce özgürlüğünün olmadığı yerde bir krizi çözmek mümkün olmaz. Türkiye’yi korkular üzerinden yeni bir geleceğe hazırlayamazsınız.”

“Elimizde geniş maddi imkanlar yok, büyük siyasi destek yok binalarımız mühürlenebiliyor. Beni ümitlendiren en büyük şey düşüncelerini açıkça söyleyen arkadaşlarımızın birlikte yol yürümesi, ortak aidiyet bilincimiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz