Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: 63 ilde ve 245 ilçede örgütlendik

Ahmet Davutoğlu: 63 ilde ve 245 ilçede örgütlendik

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Esenyurt ilçe kongresinde konuştu. Sert sözlerle iktidara yüklenen Gelecek Partisi lideri, teşkilatlanma çalışmalarına da değindi.

Adam bulmazlar dediler…

“Cumhurbaşkanlığı Hükumet sisteminin  getirdiği otoriter yönetim anlayışı ve bu yönetimin 28 Şubatçı ortakları ile birlikte özgürlükleri daraltmaya çalıştığı bir dönemde Gelecek Partisi gibi kayıtsız şartsız özgürlükleri savunan bir partinin kurulması da bedel ödemeyi göze alacak bir cesaret gerektiriyordu.” diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Onun için iktidar sahipleri “kuramazlar, kursalar bile teşkilatlanacak adam bulamazlar” diye her zamanki kibirleriyle ahkam kestiler.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da yanıldılar

Onlar bu milletin en zor şartlarda nice yiğitler çıkardığını görmemişlerdi. Kibir ve enaniyetleri gözlerini kör etmiş, yüreklerini mühürlemişti ama her konuda olduğu gibi bu konuda da yanıldılar. Salgın sebebiyle üç ayı evlerde geçirmek zorunda kaldığımız altı ay içinde Ardahan’dan Muğla’ya, Van’dan Kırklareli’ne kadar  63 ilde ve 245 ilçede örgütlendik. İşte bugün burada her dönemde milletin gelecek meşalesinin yandığı İstanbul’da en büyük ilçemiz Esenyurt’tayız. Her türlü baskıya, ambargoya, yasaklara ve tehditlere rağmen dimdik ayaktayız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri