Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Açıklamalara bakıyorsunuz sanki yeni bir hükümet gelmiş, yeni Adalet Bakanı...

Ahmet Davutoğlu: Açıklamalara bakıyorsunuz sanki yeni bir hükümet gelmiş, yeni Adalet Bakanı atanmış

Ahmet Davutoğlu, ses getiren açıklamalar yaptı.

Partisinin basın toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümetin “reform” açılımını ti’ye alarak sert eleştirilerde bulundu.

İktidarın sanki yeni göreve gelmiş gibi davrandığını ifade eden Davutoğlu, Erdoğan’ın “Acı reçete” söylemine de tepki gösterdi.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Eğer manşetleri, haberleri ve ülkenin başındakilerin açıklamalarını ciddiye alırsanız şöyle bir manzara ile karşı karşıya olduğumuzu düşünebilirsiniz:

Sanki yeni bir iktidar göreve gelmiş, ülkenin yıllarca içinde bulunduğu sıkıntıları dile getiriyor, bir enkaz aldıklarını söylüyorlar, yeni dönemde bir “reform seferberliği” başlatarak geçmişin bütün yanlışlarını, sorunlarını ve krizlerini çözeceklerini iddia ediyorlar.

Bunu özetlemek için de Cumhurbaşkanı vatandaşa “acı reçete” yazmak zorunda olduklarını söylüyor.

Bizden de Sayın Erdoğan’a yeni görevinde başarılar dilememizi bekliyorlar.

Erdoğan’ın ülkeyi iflasa sürükleyip “hakkımızda hayırlısı olsun” diyerek kaçıp giden ekonomi bakanından teslim aldığı enkazı kaldırması için bizim de “hakkınızda hayırlısı” dememizi bekliyorlar.

Hatta daha ileri gidip henüz bir haftalık bir iktidara zaman tanımamız gerektiğini söylemeye getiriyorlar.

Aynı şekilde yeni atanan Adalet Bakanı Gül’e de Adalet Bakanlığının hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Kendisi göreve başladığı ilk gün hukuk devletinin içine düştüğü acziyeti, yargı sisteminin berbat halini, hakimler ve savcıların bağımsızlığın b’sini bile unuttuklarını görmesi ve dillendirmesi yerinde olmuştur. İnşallah kendisinden önceki bakan, hükümet ve cumhurbaşkanının yol açtığı adalet felaketi ve enkazını kaldırabilir.

Değerli milletim bu nasıl bir ciddiyetsizliktir? Ne bekliyorsunuz? 18 yıllık iktidara hiçbir şey olmamış gibi 18 günlük iktidar muamelesi mi yapalım? Bu milletin zekasına, vatandaşın vicdanına ağır bir hakaret değil de nedir? Kendinize gelin!

Bu iş sizin aile içi gerilimleriniz, kaprisleriniz, çekişmelerinize benzemez.

Bu iş milletin emanetinin üzerinde titreme meseledir.

Siz o emanete ihanet ettiniz.

Siz hafıza kaybına uğramış olabilirsiniz ama milletin hafızası kaybolmaz, yanılmaz, hiçbir zaman da tarihi arşivinde bir kayba yol açmaz.

İşlediğiniz her cürmü, attığınız her yanlış adımı, atadığınız her liyakatsiz ismi, yaptığınız her hukuk dışı uygulamayı millet dün gibi hatırlıyor ve unutmayacak. Biz sokaklarda bunu görüyoruz.

Önce milletten özür dileyeceksiniz, özür.

Ardından da bütün bu enkazın ve iflasın seçimlerde hesabını vereceksiniz.

Bu ülke sizin duygu halinize, aile içi gerilimlerinize, eski Türkiye artığı ortaklarınızla milletten sakladığınız anlaşmalarınızla yeni bir döneme giremez.

Bu iktidara bakıp yeni bir dönem gören sadece serap görür, hayal görür, rüya görür. Sadece kendisini kandırır.

Bu iktidara bakınca milletin gördüğü bir tek şey var: Eski Türkiye!

Ortaklarıyla, ahlaklarıyla, uygulamalarıyla, yolsuzluklarıyla, liyakatsizlikleriyle tam bir Eski Türkiye iktidarıyla karşı karşıyayız. Eski Türkiye koalisyonuyla karşı karşıyayız.

Konuşmanın tamamını izlemek için:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri