Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu, Adnan Menderes'i mezarı başında andı

Ahmet Davutoğlu, Adnan Menderes’i mezarı başında andı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 27 Mayıs darbesinin 60. yıl dönümünde Adnan Menderes’i mezarı başında andı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, parti sözcüsü Selim Temurci, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve beraberindeki partililerle birlikte Adnan Menderes’in Topkapı’da bulunan anıt mezarını ziyaret etti.

27 Mayıs 1960 askeri darbesinde idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı kabri başında anan Gelecek Partisi heyeti, ziyaretin ardından kabri aynı yerde bulunan eski cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ı da ziyaret ettiler.

Davutoğlu, anmanın ardından kameralar karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtlarken bugün açılışı yapılacak olan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na ilişkin de kısa bir değerlendirme yaptı. Ahmet Davutoğlu, başbakanlığı döneminde adanın hizmete sokulması için ilk adımı kendisinin attığını vurgularken kimseden bir davet beklemediğini ancak devlet adabı gereği açılışa davet edilmesinin gerektiğinin altını çizdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri