Ana SayfaTürkiyeEğer doğruysa sonuç felaket olur! Davutoğlu'ndan gündemi sarsan Ankara iddiası

Eğer doğruysa sonuç felaket olur! Davutoğlu’ndan gündemi sarsan Ankara iddiası

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, gündeme bomba gibi düşen bir iddiayı dile getirdi. Davutoğlu, “Ankara da kızardı ama AKP ve MHP kongreleri için erteleme yapıldı" dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, gündeme bomba gibi düşen bir iddiayı dile getirdi. Davutoğlu, “Ankara da kızardı ama AK Parti ve MHP kongreleri için erteleme yapıldı” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 11. İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada AK Parti’nin salgına rağmen gerçekleştirilen kongrelerini eleştirdi.

AK Parti kongrelerindeki resimle dava açın

Davutoğlu, iktidarın her yerde ‘Maske, mesafe, temizlik’ dediğini ancak sosyal mesafe kuralının AK Parti ve MHP kongrelerinde geçerli olmadığını söyledi.

AKP’nin dün gerçekleştirdiği binlerce insanın katıldığı büyük kongresine dikkat çeken Davutoğlu, “Siz il başkanlarına ilk ev ödevinizi zikretmek istiyorum. Eğer gerçekten bu kadar kalabalıklar sosyal mesafe kuralını ihlal etmiyorsa, bir kahvehanede vatandaşlara çok az sayıda bile oturuyorken ceza kesilmişse, madem ki bunlar bir tehlike teşkil etmiyor, milletimize sosyal mesafeden kesilen tüm cezalar geri ödenmelidir. Ceza ödemiş bütün vatandaşlara sesleniyorum. AK Parti kongresi resimleriyle birlikte itiraz etsinler, dava açsınlar. İl başkanları olarak sizlerden ricam her bir ilde şu ana kadar cezaların geri ödenmesi için kampanya başlatalım. Esnafımızla birlikte harekete geçelim” diye konuştu.

Dün o kongreyi yapan vicdan bugün nasıl Uygur Türklerinin kongresine engel oluyor?

Ankara’da Uygur Türklerinin eylemine polisin müdahale ettiğini ve filyasyon gerekçesiyle evlerinde tutulduklarını belirten Davutoğlu, “Bir kişinin evden çıkması Ankara’da salgına sebebiyet verebiliyor. Binlerce kişinin Ankara’ya değişik yerlerden gelip lebalep salonlarda bulunması engellemiyor. Dün o kongreyi yapan vicdan bugün nasıl Uygur Türklerinin protestosuna engel olmak için oraya polis yığar? İşte yeni Türkiye dedikleri bu. Yeni Türkiye dedikleri zulme sessiz kalan, baskıya boğun eğen bir Türkiye ise biz onları bu mantıklarının içine gömer, gerçek yeni Türkiye’yi inşa ederiz” dedi.

Ankara için gündemi sarsan iddia

Davutoğlu, pandemi haritasıyla ilgili kendisine gelen çarpıcı bir bilgiyi şu ifadelerle paylaştı:

“Bana gelen birçok bilgide ve sağlık sistemi içinde bulunanlarda Ankara’da artışın hızlandığı, Ankara’nın da kızardığı ama AKP ve MHP kongreleri dolayısıyla bunun ertelendiği bilgisi var. Göreceğiz bakalım. Gelecek hafta inşallah olmaz ama Ankara kırmızıya dönerse, artık o zaman bunların riyakarlıkları, bunların oportünizmi, bunların fırsatçılığı, bunların yalanları bir kez daha ortaya çıkacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri