Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Bahçeli ‘erken seçim yok’ diyorsa bilin ki erken seçim geliyordur

Ahmet Davutoğlu: Bahçeli ‘erken seçim yok’ diyorsa bilin ki erken seçim geliyordur

Davutoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin kurucular kurulu toplantısı öncesinde kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim konusuna değinen Davutoğlu, Bahçeli’nin ‘Erken seçim yok’ açıklamasını değerlendirdi. Geçmişte Bahçeli ne zaman bu açıklamayı yapmışsa hep erken seçim olduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Bahçeli erken seçim yok demişse bilin ki erken seçim geliyordur” değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

Her alanda açıklamalarımızla kendi vizyonumuzu ortaya koyduk. Güçlendirilmiş parlamenter sistem modeli ile ilgili bir döküman sunacağız. İlk defa bir siyasi parti Türkiye’de nasıl bir hükümet sistemi öngördüğünü daha seçimlere girmeden açıklamış olacak.

Mal beyanı vermek korkusuyla ilçe başkanı olmayacak, herhangi bir yolsuzluk, akçeli iş üzerinden kendini ve yakınlarını zengin etmeye çalışacaklar bu partinin kapısından içeri girmesinler. Bu kapı yolsuzların kapısı değil, temiz siyasetin kapısıdır.

Hangi anket oyunları yapılırsa yapılsın gümbür gümbür geliyoruz! Şu anki siyasi partilerin en samimi, en cesur kadrosu buradadır

Bizim hesaplamalarımıza göre genç işsizlik yüzde 30’u aştı. Türkiye’nin her yerinde gençler işsizlikten kıvranıyor. Üniversite bitiren gençlerin hala anne baba bağımlılıklarının devam etmesi onların onurlarını zedeliyor. Bugün maalesef tablo bu!

Sen pandemi sürecinde bütün millete 9 milyar TL harcıyorsun, bir günde bir kalemde yandaş bir şirkete 9.5 milyar TL vergi muafiyeti sağlıyorsun. “Sabret” dedikleri halk bunu sormaz mı?

Dünya beşten büyüktür dedikten sonra ülkenizde 5 şirkete dayalı bir ekonomik sistem kurmayın. Halk ızdırab içindeyken, halka ‘Sabret’ diye vaaz etmeyi bırakın da gerekeni yapın.

Biz Gelecek Partisi’ni güç yozlaşmasına karşı kurduk! Fakirlere ‘Sabret’ dedikten sonra her türlü şatafatı, kibri, israfı kendinin ve yakınlarının hayatında yaşatan devlet adamlarının anlayışına karşı kurduk

Gelecek Partisi’nin iktidarında kimse millete kibir sergilemeyecek, kendi sabretmeden millete ‘Sabret’ demeyecek, güç yozlaşmasının etkisiyle mevki ve makamı tüm değerlerin üzerinde görmeyecek, bu milletin yetiminin hakkının yenmesine izin vermeyecek!

Meydanlarda idam ipleriyle dolaşan Bahçeli o tavrı şimdi niye sergilemez? Hangi pazarlıkları yaptınız? Öcalan’ın kardeşi televizyonlara çıkartılır, ses çıkarmaz. Abdullah Öcalan’dan mektup getirilir, ses çıkarmaz. Doğu Türkistanlılara zulmedilir ses çıkarmaz.

Ankara’da milliyetçilik taslamak kolaydır. Esas vatanperverlik her vatandaşı kucaklamak, yurt dışında da gönül coğrafyamıza sahip çıkmaktır. Şimdi sormak vaktidir Sayın Bahçeli’ye, niye masa Moskova’da kurulur, Aliyev yalnız bırakılır? Niye Türkiye masada yok?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri