Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Berat Albayrak'a jet yanıt: Senin gitmen başlı başına hayır, elhamdülillah

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak’a jet yanıt: Senin gitmen başlı başına hayır, elhamdülillah

Ahmet Davutoğlu Berat Albayrak istifası hakkında konuştu. Davutoğlu, "Senin gitmen başlı başına bir hayır, elhamdülillah" dedi.

Berat Albayrak’ın istifası hakkında konşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Albayrak’ın istifa ederken kullandığı “Allah sonumuzu hayreylesin” ifadesine “Senin gitmen başlı başına bir hayır, elhamdülillah” sözleriyle karşılık verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul ilçe başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. İktidarın, 28 Şubat üzerinden milletin alternatifsizliğini istismar ederek destek sağlamaya çalıştığını dile getiren Davutoğlu, “Biz korkmayacağız, iktidar sahipleri korksunlar” dedi. Davutoğlu, Berat Albayrak’ın istifa metninde kullandığı “Allah sonumuzu hayreylesin” ifadesi ile üstü kapalı bir felaket senaryosundan bahsettiğini de hatırlatarak, “Senin gitmen başlı başına bir hayır, elhamdülillah!” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, açıklamalarında şunları söyledi:

Milletin alternatifsizliğini istismar ederek 28 Şubat yasakları geri gelir, şu veya bu parti geri gelir diyerek, korkular üzerinden destek sağlamaya çalışan iktidar için kötü bir haber. Korksunlar, biz korkmayacağız, iktidar sahipleri korksunlar.

Başta Sayın Erdoğan olmak üzere saraya kapanan, halktan kopan, halkın hissiyatından, derdinden kopan iktidar sahipleri gittikçe tabanda Gelecek Partisi’ne yönelik ciddi bir kayma olduğunu görüyorlar.

Davutoğlu: Senin gitmen başlı başına hayır

Bu istifa yöntemi yeni bir teamül halini aldı. Siyasi şantaj yapmak isteyenler istifalarını makama sunmadan, kamuoyuna çıkıp mertçe bir basın toplantısıyla paylaşmadan, sosyal medyadan paylaşıp bir dalga oluşturmak istiyorlar.

Problem ne biliyor musunuz? Bunlar çok ah aldılar. Milletin ahını alanların sonu hayır olmaz. Sayın Bakan “Allah sonumuzu hayreylesin” derken bir de üstü kapalı bir felaket senaryosundan bahsediyor. Senin gitmen başlı başına bir hayır, elhamdülillah!

Bu programda ne yazdıysak Sayın Cumhurbaşkanı yeni hatırlamış, onları kullanmaya başladı. Diyor ki; “Ekonomide güven için hukuk ve adalet lazım” Günaydın!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri