Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'na kumpas aydınlanıyor! Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak üçü vardı

Davutoğlu’na kumpas aydınlanıyor! Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak üçü vardı

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Habertürk kanalında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Kendisine kurulan kumpasın arkasında Binali Yıldırım'ın da olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. Kendisine yapılan parti içi darbe hakkında da konuşan Davutoğlu, “Kumpasın arkasında Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak bu üç kişi var” dedi.

İzlerken çok üzüldüm. Konunun bana nasıl geldiğini anlayamadım. Bir kere bu iddiaların hepsi yalan. Bir kere Süleyman Soylu’ya bir teşekkür borcum var. Bunu yıllardır anlatmaya çalışıyordum. Parti içinde darbe teşebbüsüyle kumpas kuran bir ekip vardı. Bunu anlatmaya çalışıyordum. Perde gerisini devlet adamı ahlakıyla anlatmakta zorluklar yaşarken Süleyman Soylu ortaya koydu. Madem ki pandoranın kutusunu açtılar.

Davutoğlu: Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak bu üç kişi

Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak bu üç kişi. Bu üç kişinin hesapları farklıydı. Sedat Peker’in videolarıyla ortaya çıkan tablo, bu üç kişinin iktidar için yürüttüğü çirkin ve kirli mücadele. Tayyip Erdoğan sonrası öne geçme mücadelesi. Ben Başbakan iken terörle mücadele, reformlarla uğraşıyordum. İki seçim, üç kongre yönettim. Ben bunlarla uğraşırken bu arkadaşlar bunlarla uğraştı.

Nasıl düşüreceklerinin hesabını yapıyorlardı. Bu bir itiraftı. Ben onların ihtiraslarına engeldim. Bir dalga kıran gibiydim. Şu gün dökülen şeylerin çoğu için o gün kapsamlı bir reform hazırlığındaydım. Siyasi şeffaflık, ihale yasası. Tek tek yolsuzluklar sistemik hale dönüşüyordu. Bunlara karşı mücadele yapmak lazımdı. Ben bu mücadeleyi başlayınca…

İlk şeffaflık yasasından söz etmem 2015’tir. Herkes benden rahatsız oldu. Bu üç kişi kendi siyasi ihtiraslarına beni engel görüyorlardı. Bir taraftan devleti yönetiyordum. Sayın Binali Yıldırım ‘Başbakanlık benim hakkım’ diye düşünüyordu. Süleyman Soylu bir başka partiden geldi. Mustafa Şentop dahil birçok isim Süleyman Soylu hakkında bana rapor sunuyordu. Berat Albayrak partiyi mirası gibi görüyordu. Sayın Cumhurbaşkanı’nı tabiri caizse doldurdular. Sanki liderlik yarışı varmış gibi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri