Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Çıplak arama iddiaları 28 Şubat döneminde olsa Cumhurbaşkanı sessiz kalır...

Ahmet Davutoğlu: Çıplak arama iddiaları 28 Şubat döneminde olsa Cumhurbaşkanı sessiz kalır mıydı?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Genel Merkezinde il başkanlarına seslendi. Davutoğlu'nun gündeminde son günlerde gündemi sarsan çıplak arama iddiaları da vardı

Ankara’da partisinin il başkanlarına seslenen Gelecek Partisi lideri, geçtiğimiz günlerde HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme taşıdığı cezaevlerindeki çıplak arama yapıldığı iddialarını yorumladı.

İddiaların soruşturulması gerektiğinin altını çizen Davutoğlu, ‘kadın onuru’ vurgusu yaptı. “Erdoğan, bu iddialar doksanlı yıllarda gündeme gelseydi sessiz kalır mıydı” diyen Ahmet Davutoğlu, “Şimdi çıplak arama iddiaları var. Allah aşkına bu iddialar 90’lı yıllarda olsaydı Sayın Cumhurbaşkanı böyle sessiz kalır mıydı? 28 Şubat’ta olsaydı böyle sessiz kalır mıydı?” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili, Avukat Özlem Zengin’i de isim vermeden eleştiren Ahmet Davutoğlu, “Meclis’te kadınlar adına konuşan bir hukukçu hanımefendi böyle davranır mıydı?” dedi.

Böyle bir şey yok diyerek insanları ikna edemezsiniz

Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi kadınlar videolarda çıplak aramayla ilgili ifşaatlarda bulunuyor. Tamam; Eğer bu yanlışsa, doğru değilse, açık bir teklifi tekrar söylüyorum, Sayın Cumhurbaşkanının ve çoğunu tanıdığım AK Partili kadın milletvekillerinin vicdanına da seslenerek söylüyorum. Yapmanız gereken şudur: Böyle bir şey yok diyerek insanları ikna edemezsiniz. Yapacağınız iş bir Meclis araştırma komisyonu kurup içinden her partinin olduğu, her görüşün olduğu bir heyeti bu iddiaların olduğu illere göndermek ve kamera kayıtlarını incelemek.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri