Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu 'Cumartesi anneleri' ve 'Diyarbakır annelerini' unutmadı

Davutoğlu ‘Cumartesi anneleri’ ve ‘Diyarbakır annelerini’ unutmadı

Dünya Kadınlar Günü'ne özel mesajlar veren Ahmet Davutoğlu 'cumartesi annelerini' ve 'Diyarbakır annelerini' unutmadı.

Dünya Kadınlar Günü’nde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sultangazi’de emekçi kadınlarla buluştu. Kadın cinayetlerinin, kadına şiddetin yeniden büyük patlama yaşadığı günlerde kritik hatırlatmalarda bulunan Davutoğlu, neredeyse 25 yıldır çocuklarını arayan cumartesi annelerini unutmadı. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Diyarbakır’da PKK terör örgütünün kaçırdığı çocuklarını arayan, bekleyen Diyarbakır annelerine saygılarını sundu.

Cumartesi anneleri ve Diyarbakır annelerini unutmadı

Şehitlerimizin değerli eşlerini annelerini, evlat acısı duyan Diyarbakır annelerini, kaybettiği evladının peşinde koşan cumartesi annelerini, pandemi döneminin zorluklarını göğüsleyen kadın sağlıkçılarımızı hürmetle anıyor saygıyla selamlıyorum.

Kadınlara yönelen şiddet konusunda ne tedbir alınması gerekiyorsa alacağız. Aile ancak kadın korunarak korunabilir.

Bugün buradan bütün Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Gelin sadece Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla değil. Yüreğimizin merhametine sığınalım ve hep beraber ayağa kalkalım. Yeter artık diyelim. Kadın cinayetlerine karşı en etkin mücadeleyi verme kararı alalım. Yaşamak, yaşatmak istiyoruz diye haykıralım.

Kimi kaybetmiş olursak olasım geride mutlaka ağlayan bir kadın var. Pandemide bütün zorlukları göğüsleyenler de kadınlarımızdı. Kimi evlerde sağlık çalışanlarının acıları, kimi evlerde de yoksulluğun acılarını hep kadınlarımız çekti. Yoksulluğun acılarını hep kadınlarımız çekti. Kadınlarımıza pandemi dönemindeki fedakarlıkları dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun, elleriniz bereketlensin.

Allah kadınlarımızı her türlü zulümden, baskıdan, nefretten muhafaza eylesin. Hep beraber kadına karşı şiddet konusunda omuz omuza verelim. 

Eğer bir kadının hayatına kastedilmişse hiçbir indirim, hiçbir iyi hal gibi bahaneler olmadan en sert müeyyideler kadına şiddet uygulayanlara karşı uygulanmalıdır. Bunun için hukuki tedbirler alınmalıdır. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri