Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu dan... dan... dan...: Pelikan FETÖ'nün devamıdır

Ahmet Davutoğlu dan… dan… dan…: Pelikan FETÖ’nün devamıdır

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kanal 42’de İzdüşüm programının konuğu oldu. Sosyal medyada bot hesaplarla şahsiyet katliamı yapıldığını belirten Davutoğlu, “Pelikan, FETÖ’nün devamıdır” diye konuştu.

İşte Davutoğlu’nun programda yaptığı açıklamalardan öne çıkan satırbaşları…

Popülist otoriter yönetimlerin olduğu ülkeler, KOVID-19 salgınıyla mücadelede başarısız oldu. Devlete güvenin yüksek olduğu yerlerde salgın daha kolay atlatıldı. Bazı ülkeler korku esaslı yönetilecek bazıları güven esaslı.

Halkın üç talebi var: Korku ortamı bitsin, ekonomi düzelsin, yolsuzluklar sona ersin

Parti yöneticilerimiz üçer dörder kişilik heyetler halinde tüm Türkiye’yi gezdi. Halkın üç talebi var. Bir bu korku ortamını kaldırın, iki ekonomiyi düzeltin, üç yolsuzlukları engelleyin.

Bugünkü iktidar Türkiye’yi dünyaya kapatmaya çalışıyor. Çin de kapatmaya çalışıyor. Bugünkü iktidarın akıl hocaları Çin’i model gösteriyor.

Doğru politika uygulandığında tereddütsüz arkalarındayız. Ayasofya bunlardan birisi.

Kurtuba katedrale çevrilince oluyor da Ayasofya neden cami olmasın

Kurutuba Camii’nin katedrale çevrilmesi doğru oluyor da Ayasofya’nın camiye çevrilmesi neden yanlış oluyor. Biz bunları dünyanın her yerinde savunuruz. Onlar savunamaz ama biz savunuruz.

Başbakanken, Hasan bey vefat ettiği zaman Akit’e gittiğimde önümde el pençe divan duranlar, o programda nezaket sınırlarını aştı. Bana ne el pençe divan durun ne de makamım yok diye terbiye sınırlarını aşın.

Önce adam bulup parti kuramazlar dediler. 153 yiğit insanla kurduk. Sonra tamam kurdular ama örgütlenecek adam bulamazlar dediler. 63 ilde örgütlendik ve tüm baskılara rağmen örgütlendik.

Pelikan, FETÖ’nün devamıdır

Elitler, menfaatçiler, rantiyeciler, tepedekiler bizi dışlayabilirler ama halk neyin mücadelesini verdiğimizi biliyorlar. Sosyal medyada bot hesaplarla şahsiyet katliamı yapıyorlar. Pelikan, FETÖ’nün devamıdır.

Bizim adımızı bir yerlere yazmışlar, yazsınlar… Şeytan’ın defterinde adı olmayanın Rahman’ın defterinde adı olmaz.

Biz kimseye kayıtsız şartsız itaatle mesul değiliz. Heybemizde ne varsa ortaya koyacağız.

Bugünkü AK Parti ile Gelecek Partisi’nin hiçbir ortak noktası yok

AK Parti’nin yönetim anlayışıyla, yönetici kadrosuyla, AK Parti’nin bugünkü felsefesiyle Gelecek Partisi’nin ortak hiçbir yönü yoktur. Yepyeni bir vizyonla geliyoruz.

Tayyip bey bile isteye AK Parti ile kendi şahsi hayatını özdeşleştirdi. Bir fani ile özdeşleşen hareketler o faniyle birlikte biter ve yenilenme şansı kalmaz.

28 Şubat mağdurlarının hesabını Mao’cu kafalardan sormaya geliyoruz

28 Şubat’ın o arkaik, Mao’cu kafası Türkiye’yi idare ettiğini söylüyor. Bunun hesabını kim soracak? AK Parti’ye oy veren o 28 Şubat mağduru kitlelerin hesabını sormaya geliyor Gelecek Partisi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri