Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu Diyarbakır'da: Diyarbekir biziz, biz Diyarbekiriz

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır’da: Diyarbekir biziz, biz Diyarbekiriz

Geçen hafta Konya’da iftara katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu sıradaki adresi Diyarbakır oldu. Karar yazarı Hakan Albayrak daha önce Ahmet Davutoğlu’nun Konya konuşmasına ilişkin “Konuşmada Kürt meselesinin geçmemesi -veya ‘adıyla sanıyla’ geçmemesi- bir eksiklik olarak görülebilir. Zannederim ki Davutoğlu nasipse 27 Mayıs Pazartesi akşamı Diyarbakır’da (Demir Hotel’de) katılacağı iftarda bunu ziyadesiyle telafi edecektir.” ifadelerini kullanmıştı.

“Diyarbakır’da yeni partiyi açıklayacak” denilen Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır konuşması büyük ilgi gördü. Eski Başbakan Davutoğlu konuşmasını twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

Ahmet Davutoğlu, bugün Diyarbakır’da gerçekleştirdiği iftar programını 2 Haziran’da Konya’da noktalayacak.

Davutoğlu: Milletin yüreğini yüreğiyle buluşturmayandan devlet adamı olmaz

Gönül Köprüsü Platformu tarafından düzenlenen iftar organizasyonunda konuşan Davutoğlu’nun sözlerinden satır başları:

“Milletin terini terine karıştırmayandan devlet adamı olmaz” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti: “Milletin yüreğini yüreğiyle buluşturmayandan devlet adamı olmaz, milletin zihnini zihniyle karmayandan, ortak akıl üretmeyenden bilim adamı olmaz. Bir bilimadamı olarak Diyarbakıra hürmet ediyorum, ihtiram ediyorum, etmeye de devam edeceğim. Ve bir devlet adamı olarak da size söz veriyorum, iki elim kanda bile olsa nasıl Mekke, Medine ve Kudüs’ten gelen bir davet red edilmeyecekse, Diyarbekir’den gelen bir daveti de hiçbir zaman açıkta ve boşlukta bırakmayacağım. Diyarbekirli kardeşlerimle kucaklaşmak boynumuzun borcudur.

Ramazan iftarlarları hem muhabbet, hem de muhasebe iftarlarıdır. Cuma namazında haftalık muhasebe yaptığımız gibi ramazan iftarında da bir yıllık muhasebe yapıyoruz. Hacda da ömürlük muhasebe yaptığımız gibi. Sizlerle bir araya gelmem vesilesiyle bu muhasebeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Davutoğlu: Geleceğe dönük bir ümitsizlik var

Davutoğlu, “Uzun yıllardır kanın döküldüğü acı ve ızdırapların yaşandığı bölgemizde de geleceğe dönük olarak da ciddi bir ümitsizlik var. Ülkemizde de gerek son zamanlarda yaşadıklarımız, gerek ekonomik kriz dolayısıyla kaygılı bir gelecek beklentisi var.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz