Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan AK Parti'ye Trump ayarı

Davutoğlu’ndan AK Parti’ye Trump ayarı

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtladı. AK Parti yönetiminin dış politika düştüğü hatalara dikkat çeken Davutoğlu, Trump’ın Erdoğan’ı gönderdiği mektup hakkında “O mektup benim iktidarımda gelse Trump cevabını alırdı” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili hükümeti eleştiren Davutoğlu, “Kontrol ettiğinizi zannettiğiniz her an, iktidarınızın içten içe çürümesini sağlar.” derken, ABD Başkanı Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği mektupta ‘aptal olma’ ifadesinin geçmesine sert tepki gösterdi. Davutoğlu, “Böyle bir mektup benim yönetimimdeki bir Türkiye Cumhuriyetine gelemezdi. Gelseydi, cevabı verilirdi.” şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Sosyal medyanın sesi kısılmak isteniyorsa, buradan iktidarı uyarıyorum, bu kendinize güvensizliğinizin eseridir. Kontrol ettiğinizi zannettiğiniz her an, iktidarınızın içten içe çürümesini sağlar.

Davutoğlu: Trump’ın mektubu benim yönetimimde Türkiye’ye gelemezdi

Türkiye’de Trump’çılar çıktı, iktidar yanlısı, milliyetçi, muhafazakar insanlar… Nasıl bir milliyetçilik ki, tarihimizin hiçbir döneminde hiçbir Türk liderine bir başka devletin yöneticisi “aptal olma” diyememişken, bunu diyen Trump kurtuluş reçetesi gibi sunuluyor? Trump son derece tehlikeli bir trendin tehlikeli yüzüdür. Türkiye’nin demokrasiden uzaklaşması ABD ile olan ilişkileri olumsuz etkiledi. Böyle bir mektup benim yönetimimdeki bir Türkiye Cumhuriyetine gelemezdi. Gelseydi, cevabı verilirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri