Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu Elazığ'da konuştu: Bu zor günlerde milletimiz hep güzel sınavlar vermiştir.

Ahmet Davutoğlu Elazığ'da konuştu: Bu zor günlerde milletimiz hep güzel sınavlar vermiştir.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu; eşi Sare Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Selim Temurci, Selçuk Özdağ, Elazığ İl Başkanı Adnan Demir ve beraberindeki heyet deprem bölgesinde incelemelerde bulunulmasının ardından, hastanelerdeki yaralı vatandaşları ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Sivrice Kaymakamlığı’na geçen Davutoğlu ve beraberindeki heyet, burada Sivrice Kaymakamı’ndan kentteki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerin ardından kısa bir açıklama yapan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı.

“Gerek Sivrice’de, gerek Elazığ’da ülkemizin değişik yerlerinden Elazığ’ın yarasına merhem olmak için gelen vatandaşlarımızla karşılaştık. Bu zor günlerde milletimiz hep güzel sınavlar vermiştir. UMKE, AFAD, Kızılay yetkililerine, hükumetimize teşekkür ediyorum milletim adına. Böyle günler, hele hele deprem konusu siyaset üstü, konjonktür üstü bir konudur. Deprem ülkemizin bir gerçeği. Bütün vatandaşlar, siyasetçiler, sivil toplum olarak hepimizin üstüne düşeni yapması lazım. Kalıcı olarak depremle mücadele bağlamında, özellikle şehirleşme konusunda yapılacaklar hususunda çok güçlü bir arka plana sahip olmamız lazım.”

Ayrıca bir basın mensubunun sorusunu da yanıtlayan Davutoğlu, “Deprem için toplanan her kuruşun deprem için harcanması lazım.” vurgusu yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri