Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Erdoğan, başbakanlığım döneminde trollerden yana tavır aldı!

Ahmet Davutoğlu: Erdoğan, başbakanlığım döneminde trollerden yana tavır aldı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi

Davutoğlu, iç ve dış siyaset üzerine yaptığı değerlendirmelerde önemli konulara değindi.

DOĞU AKDENİZ MESELESİ  

Mısır’da darbe öncesinde meşru hükümetle bir araya geldiklerini o dönem Savunma Bakanı olan Sisi ile anlaşma imzalanmasının an meselesi olduğunu dile getiren Davutoğlu, “Türkiye ile Mısır arasında münhasır ekonomik bölge anlaşması yapılması lazım. Sevilla haritasının önüne geçilmesinin yolu Mısır ile o anlaşmayı yapmaktır” dedi

Mısır’daki darbe karşı olmalarına rağmen Türkiye’nin çıkarları doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Davutoğlu, Türkiye’nin geri durması neticesinde, o bölgede en büyük kıta sahanlığı olan Türkiye ve Mısır’ın küçük bir kara parçasına sahip Yunanistan’a taviz vermek zorunda kaldıklarını belirtti.

GELECEK PARTİSİ CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARACAK

Gazeteci Emin Pazarcı’nın, parti başkanı doğal olarak cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği tezinden yola çıkarak, “aday mısınız? “ sorusuna Davutoğlu, “Gelecek Partisi; ben veya başkasını mutlaka cumhurbaşkanı adayı olarak gösterecektir” dedi.

Anadolu’daki teşkilatlanmayı en ince ayrıntılarına kadar araştırarak yaptıklarını, 70 ilde ve çok kısa zamanda da 81 ilde temsile edileceklerini dile getirdi.

İTTİFAKLAR TOPLUMU İKİYE BÖLDÜ

Mevcut cumhurbaşkanlığı sistemine görev yaptığı dönemlerde karşı olduğunu söyleyen Davutoğlu, “ikazlarımızı nazik bir dille cumhurbaşkanımıza ilettik” dedi.

Sistemin demokratik düzene zarar verdiğini, ittifaklarla ülkenin kutuplaştırıldığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne alternatif bir sisteme ihtiyaç var. Ekonomik olarak olağanüstü yoksullaşma var. Bunu düzeltmeye ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

YOLSUZLUKLA MÜCADELEM ESKİYE DAYANIYOR

“Görev yaptığım dönemde yolsuzlukla mücadele, imar yasası ve siyasi etik düzenlemesi benim ihtilaf ettiğim konulardı” diyen Davutoğlu, mücadelede Erdoğan’ın arkasında durmadığını ve trollere karşı sessiz kalındığını ifade etti.

“Ben sayın Cumhurbaşkanı ile bu hukuku hep korudum ama Cumhurbaşkanı hiçbir zaman bu hukuku korumadı. Benim, eşimin konferanslarını iptal ettiler. Trol çetelerini üzerimize saldılar. ‘Rus uçağını düşürdü’ diye iftira ettiler. Danışmanlarımı lise düzeyinde danışman seviyesine indirdiler ki aralarında profesörler var. 13 Eylül’de AK Parti’den ihraç edildik” dedi.

REZA ZARRAB TÜRKİYE’DE YARGILANSIN DEDİK

Davutoğlu, ABD’de yargılana Zarrab’ın  Türkiye’de adalet önüne çıkmaması neticesinde ülkenin zor dönemlere girdiğini, ABD’de tutuklandığında, “Bu dava Türkiye’de görülmeli. Makamınız ne olursa olsun yargılamalar burada olmalı. Böyle bir dosyanın Türkiye’ye karşı şantaj olarak kullanılmasına izin verilmemelidir” dediğini sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri