Ana SayfaTürkiyeGara tepkisi! Davutoğlu AK Parti kongresindeki o manzaraya isyan etti: Ey ehli...

Gara tepkisi! Davutoğlu AK Parti kongresindeki o manzaraya isyan etti: Ey ehli vicdan artık ayağa kalk

Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Rize İl Kongresi’nde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesiyle telefonla konuşmasına tepki gösterdi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Rize İl Kongresi’nde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesiyle telefonla konuşmasına “şehitler siyaset malzemesi yapılmamalı” diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir açıklamada bulunan Davutoğlu, şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın coşkuyla geçen AK Parti kongresinde, şehit uzman çavuşun annesini telefonla araması araması sosyal medyada da büyük tepkiye neden olmuştu. Davutoğlu, bu görüntülere tepki göstererek, kamuoyuna “Ey ehli vicdan artık ayağa kalk” diyerek seslendi.   

Davutoğlu: Biz ara verdik

Günün birlik ve terör örgütüne karşı dayanışma günü olduğunu belirten Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Bu bilinçle şehitlerimizin haberi düşer düşmez partimizin kamuya açık tüm faaliyetlerini üç günlüğüne erteledik ev gerekli dayanışma mesajları vermekte bir an bile tereddüt etmedik” dedi.

TSK’nın caydırıcılığına dikkat çeken Davutoğlu, “Bu bağlamda operasyonla ilgili zihnimizde çok haklı sorular olmasına rağmen gerek planlanmasında gerek uygulanmasında gerek de kamuoyu iletişiminde ciddi hatalar yapılmasına rağmen bunlara hiç atıfta bulunmadık” şeklinde konuştu.  

Davutoğlu’ndan kongredeki o manzaraya Gara tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti kongresinde acılı şehit annesini aramasına tepki gösteren Davutoğlu şu ifadeleri kullandı: 

“Biz bu hassasiyeti göstermeye çalışırken, sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti yönetimi coşkulu kongrelere devam etti. Empati yapılması lazımken tamamen siyasi propaganda amaçlı mesajlar vermeye devam etti.

Ama en acısı coşkulu bir kongre ortamında daha evladının acısını yüreğinde taşıyan bir annenin hıçkırıklarına aldırmaksızın onunla milyonlarca kişinin önünde konuşarak şehit acısını siyasi propagandaya alet etmesidir. Bu çok acı bir manzaraydı.”

Davutoğlu: Ey ehli vicdan artık ayağa kalk

“Şehitlik kutsal bir makamdır ve şehit anneleri en yüce şahsiyetlerdir. Böyle bir manzara karşısında AK Parti’ye samimiyetle oy vermiş kişilere seslenerek ifade etmek istiyorum. Eğer içlerini siniyorsa eğer bu manzaradan memnunlarsa diyecek bir sözümüz yok. Eğer içlerine sinmiyorsa bir muhasebe yapsınlar. 

Buradan sesleniyorum ey ehli vicdan, artık ayağa kalk!

Milli dini değerlerimizin bu derece istismar edilmesi, şehitlerimizin acısının üzerinden bile siyasi rant sağlamaya çalışılması karşısında vicdanların ayağa kalkması gerekiyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri