Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu, hakkındaki 3 şehir efsanesinin aslını anlattı

Ahmet Davutoğlu, hakkındaki 3 şehir efsanesinin aslını anlattı

Bugüne kadar özellikle Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Pelikancı yapının elindeki en büyük argümanlardan biri “Şam’da Emevi Camii’nde namaz” söylemiydi. Elbette Davutoğlu’nun Rus uçağının düşürülmesi talimatını verdiği de uzun süre dile getirilmişti. Davutoğlu hakkındaki bu şehir efsanelerini birbir çürüttü.

Bugün Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu’na yukarıda sözü edilen meseleler de soruldu.

Şam’da Emevi Camii’nde namaz meselesi

Ahmet Davutoğlu, “Şam’da Emevi Camii’nde namaz kılacağım’ diye bir ifadem olmadı. Algı operasyonu yapılarak bütün bunlar bizim üzerimize yapılıyor.” dedi.

Bunun üzerine Akif Beki, “Kim söyledi? diye sordu Davutoğlu da “Bana söyletmeyin, kim olduğunu biliyorsunuz” sözleriyle karşılık verdi. Böylelikle en meşhur Davutoğlu efsanelerinden biri çökmüş oldu.

Rus uçağının Davutoğlu’nun talimatıyla düşürüldüğü iddiası

Davutoğlu Rus uçağı meselesiyle ilgili olarak da “Sayın Cumhurbaşkanıyla görüşeceğim sırada, Genelkurmay Başkanı aradı, ‘Rus uçağı düşürüldü’ dedi. ’10 kez uyarıldı, iki kez ihlal yaptı’ denildi. ‘Rus uçağı olduğuna emin misiniz’ dedim, ‘evet’ dedi. Genelkurmay Başkanlığımıza ‘Rus uçağı düşürüldü’ demeyeceksiniz dedim. ‘Rus uçağı düşürüldü’ diye haber görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Önce Rus tarafıyla temas kurup açıklama yapalım kararı aldık, bu sırada bir işgüzar tarafından Cumhurbaşkanlığı aracılığıyla Rus uçağı düşürüldü diye açıklama yapıldı.” ifadelerini kullandı.

DEAŞ’a ‘öfkeli gençler’ dedi mi?

Davutoğlu, terör örgütü DEAŞ konusunda, “Benden DEAŞ’a destek verecek bir şey çıkar mı? Hiçbir zaman DEAŞ için öfkeli gençler diye bir ifadem olmadı. DEAŞ’a karşı operasyon emrini 2015 yılında ben verdim” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz