Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Kamu harcamalarında israfa son seferberliği başlatılmalı

Ahmet Davutoğlu: Kamu harcamalarında israfa son seferberliği başlatılmalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı haftalık değerlendirmede, koronavirüsün ekonomide yol açması muhtemel tahribata ilişkin çözüm önerilerini paylaştı.

2020 Bütçesi acilen revize edilmeli

Gelecek Partisi lideri, 2020 bütçesi oluşturulurken koronavirüsün henüz ortada olmadığına dikkat çekerek, “Ona göre harcama kalemleri tanımlandı, ona göre vergi planlamaları yapıldı. Şimdi daha fazla gecikmeden bütçenin yapısı tümden değişmeli.” ifadelerini kullandı.

İlk öncelik sağlık olmalı

Ahmet Davutoğlu, acilen değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdiği 2020 bütçesine ilişkin olarak da, bütçenin yapısının 4 ana kalemden oluşması gerektiğini söyledi. Birinci önceliğin sağlığa verilmesi gerektiğini vurgulayan, Davutoğlu, “İkinci büyük pay gıda tedariğine ayrılmalı. Bunun içinde lojistik de var, nakliye de var.” dedi. Üçüncü büyük payın da eğitime ayrılması gerektiğini ifade eden Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, “Her şeyden fedakarlık edebilirsiniz ama eğitimden fedakarlık edemezsiniz. Eğitim faaliyetlerini aksattığınızda geleceğinizden fedakarlık edersiniz.” şeklinde konuştu. Davutoğlu, bütçede en büyük dördüncü kalemin de sosyal yardımlara ayrılması gerektiğine değindi.

Bütün israf kalemlerinin durdurulması lazım

Gelecek Patisi lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle israf kalemlerini ve teşrifat, yani protokol , yani pr faaliyeti niteliğindeki bütün faaliyetlere yapılan harcamaların dondurulması ve durdurulması lazım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri