Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu iki gündür iç içe geçen futbol-siyaset gündemine kafadan daldı! Cumhur ittifakına...

Davutoğlu iki gündür iç içe geçen futbol-siyaset gündemine kafadan daldı! Cumhur ittifakına unutulmaz Mesut Özil çalımı

Ahmet Davutoğlu cumhur ittifakına yaptığı Mesut Özil göndermesiyle gündem yarattı. Davutoğlu son iki gündür siyasetle futbol gündeminin neredeyse iç içe geçtiği gündeme kafadan daldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas’a Mesut Özil dokundurmasında bulunmuş bu olay çok konuşulmuştu. İki dışişleri bakanının toplantısında Çavuşoğlu konuyu bir anda Mesut Özil’e getirerek “Umarım cumhurbaşkanımızla görüşmesine itiraz etmezsiniz Heiko” demişti. Ahmet Davutoğlu son iki gündür siyasetle futbol gündeminin neredeyse iç içe geçtiği gündeme kafadan daldı.

AK Parti ile MHP’nin Uygur Türklerinin uyguladığı zulüm karşısında sessiz kalmasına dikkat Çeken Ahmet Davutoğlu, “Ümit ederim ki, Mesut Özil fırsat bulur Cumhurbaşkanına Uygur meselesini anlatır da belki onun hatırına dinler sesi çıkar! Yazıklar olsun” dedi.

“Dünya Uygur Türkleri için ayağa kalkacak, siz burada milliyetçilik taslayacaksınız ama Mesut Özil kadar konuşmaktan imtina edeceksiniz! Ümit ederim ki, Mesut Özil fırsat bulur Cumhurbaşkanına Uygur meselesini anlatır da belki onun hatırına dinler sesi çıkar! Yazıklar olsun!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri