Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu, Pursaklar'dan Erdoğan’a seslendi: Milleti enayi yerine koymayın!

Ahmet Davutoğlu, Pursaklar’dan Erdoğan’a seslendi: Milleti enayi yerine koymayın!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Pursaklar 1. Olağan Kongresi’nde konuştu

Hazırladıkları “Siyasi Ahlak Reformu Temiz Siyaset Belgesi”ni yarın açıklayacaklarını söyleyen Davutoğlu, 165 adımda yol planlarını açıklayacaklarını ve yolsuzlukların dibine dinamit koyarak temiz bir siyasetin önünü açacaklarını söyledi.

Gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulunan Davutoğlu’nun konuşmalarından bazı satır başları şu şekilde:

BAHÇELİ ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Baktılar ki bizi engellemek mümkün değil, bir takım çakalları Ankara sokaklarına çıkardılar. Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ ve gazetecilere Ankara’nın göbeğinde alçakça organize bir saldırı yapıldı. Bir baktık ki Türkiye’nin iktidarından sorumlu olanlar sessiz sedasız kenara çekilmişler, yiğitçe çıkıp kınama yapan yok. Sayın Bahçeli kınamadığı gibi Sayın Özdağ’ı bütün bu olayları planlayıp kendisine PR yapan bir siyasetçi olarak takdim etti. İşte tutuklamalar başladı, bunun organize bir suç olduğu da tescil ediliyor. Peki Sayın Bahçeli bu iftira için bir özür dileyecek mi?

MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYMAYIN

Cumhurbaşkanı’nın yarın ne müjde vereceğini bilmiyorum ama, milleti enayi yerine koymayın! Bundan aylar önce damadınızla Karadeniz’de “Türkiye’yi kurtaracak” doğalgaz müjdesini verdiniz, ne kadar fasa fiso olduğu ortaya çıktı. Milleti kandırmayın, yeter artık!

VATANDAŞIMIZA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM: İHBAR EDİN!

Anadolu Ajansı, Japon esnafın sıkıntılarını anlatmaya çalışıyor. Şunu demeye çalışıyorlar: Dünyada bütün esnaf sıkıntı çekiyor. Allah aşkına, Japonya’nın standardıyla Türkiye’nin standardını karşılaştırır mısınız? Erdoğan sonunda suçluyu buldu: Esnaf. Fiyat artışı yapan esnafı ihbar edin diyor. Ben de milletimize çağrıda bulunuyorum, ihbar edin ama kur artışına sebep olan, bir senede 130 milyar dolarlık döviz rezervini tüketip kaçan giden Berat Albayrak’ı ihbar edin. Birinci suçlu, kur artışları dolayısıyla damat bakandır. İkinci suçlu, bütün kamunun ürettiği her şeye zam yapan Cumhurbaşkanı ve yönetimdir. Bütün vatandaşlarımızın elektrik, doğalgaz faturalarını da ihbar etmesi lazım.

BEYEFENDİ ÇİFTÇİYE “SENİN NE HADDİNE” DİYOR

En lüks mekanlarda oturup, en lüks telefonu kullanıp, en lüks arabaya binip sonra da evine ekmek götüremeyen esnafla, “borcumu nasıl ödeyeceğim” diye kıvranan çiftçiyle alay edilmez. Iphone’u çok gördükleri çiftçi var ya, o çiftçi üretmese Ankara’da aç kalacak olan siyasetçiler bu rakamı görüp utansınlar: Çiftçinin toplam kredi borcu 120 milyar Türk Lirası. Beyefendi, iyi telefonu ancak ben kullanırım diyor, “Senin ne haddine” diyor. Çiftçisin sen çiftçi kal, git tarlaya diyor bu arkadaş. Biz de diyoruz ki işte bu kibirdir sizi batıran, bu şatafattır, bu empati eksikliğidir sizi halktan koparan.

ONBİNLERCE KADIN TECAVÜZE UĞRARKEN SES ÇIKARTMIYORLAR!

Bunlarda öyle bir Çin aşkı var ki, onbinlerce kadına tecavüz edilmesine, Türkçe’nin öz diyarı Kaşgar’da Türkçe’nin konuşulmasının yasaklanmasına, milyonlarca dindaşımızın toplama kamplarına alınmasına, soykırıma sessiz kalıyorlar. Nasıl bir çıkar ilişkisi var ki, “One minute” diyen Erdoğan gitti, özellikle son bir yıldır bütün dünya Doğu Türkistan için ayaktayken Sayın Erdoğan’dan ses yok. Çin bütün bu zulmü yaparken resimde Türkiye yok. Bütün dünya ülkeleri Çin’i kınıyor, bizimkiler kınamaktan bile aciz.

Yeri geldiğinde yerli ve milli, ne yerli bunlar ne de milli. “Aptal olma” diye mektup alan bir devlet başkanı kendisini milli de ilan edemez, yerli de ilan edemez, itibarlı da ilan edemez, lider hiç ilan edemez! İşte biz, bu resme karşı şunu söylüyoruz, biz itibarlı ve iddialı Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

ANAYASA ÇIKIŞINDA NE SAMİMİYET, NE İYİ NİYET, NE DE VİZYON VAR!

Anayasa tartışması başlattılar. Anayasa, toplum sözleşmesidir. Herkesin mutabık olduğu esasları ortaya koyar. Bir tarafta öğrencilere, muhalefete terörist diyeceksiniz, kendinizden farklı düşünen herkesi hain ilan edeceksiniz, sonra da bir Anayasa yapacağınızı iddia edeceksiniz. Burada ne samimiyet, ne iyi niyet ne de vizyon vardır. Biz önce Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi, sonra Türkiye’de bir iktidar ve zihniyet değişikliği ve nihayet gerçekten tam demokratik, bu milletin ruhuna, hedeflerine, vizyonuna uygun bir anayasayı da biz getireceğiz ve toplumla birlikte biz inşa edeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri