Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Korkutmaya çalışıyorlar, meydanı boş bırakmayacağız

Davutoğlu: Korkutmaya çalışıyorlar, meydanı boş bırakmayacağız

Gelecek Partisi İl Başkanları toplantısında konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu'un gündeminde Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı vardı.

Gelecek Partisi İl Başkanları toplantısında konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu’un gündeminde Selçuk Özdağ’a yapılan saldırı vardı. “Meydanı boş bırakmayacağız” diyen Davutoğlu, “Korkutmaya çalışıyorlar, kulak asmayacağız” şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu, İl Başkanları toplantısında konuştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu’nun gündeminde cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a evinin önünde düzenlenen saldırı vardı.

Ciddi bir sınama içerisinde olduklarını belirten Davutoğlu, “Ankara’da bir takım piyonlar bazı azmettiricilerin yönlendirmesiyle Selçuk Özdağ’a saldırıda bulundular ve başkentin ortasında bir siyasi terör estirdiler. Cuma namazına giden bir insana eğer alçakça kalleşçe saldırı yapılıyorsa bunun vermek istedikleri mesaj açıktır. ‘Biz Cuma namazına gidene acımayız.’

Biz de onlara şu mesajla cevap veriyoruz: Türkiye’nin neresinde olursa olsun bize korku salmak isteyenlerin salmak istedikleri korkuya da biz kulak asmayacağız. Meydanı boş bırakmayacağız.” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Eğer bir kardeşimizin kanı Ankara sokaklarına düşmüşse bu dikenleri aşıp güle dokunma zamanı gelmiştir. Biz dikenlere bakmayacağız biz güle ulaşmaya çalışacağız. Kesinlikle provokasyonlara kapılmayacağız şiddete asla başvurmayacağız.

Anlı şanlı iktidar partileri nasıl tavır alacağı konusunda oraya buraya savrulurken Gelecek Partisi tam bir disiplin içerisinde tepki verdi.

Birileri şiddeti teşvik ederken mağdur olan biz olmamıza kanı dökülen bizim arkadaşımız olmasına rağmen kimse öfke kin dili kullanmadı.

Ankara’da yaşanan şey sıradan bir şey değildir, Ankara’da yaşanan siyasi bir terördür.

Mağdurun ifadesi 8 saatte alınıyor da suçlular nasıl 4 saatte serbest bırakılıyor.

Ankara sokaklarında kurşunlar sopalar uçuşacak ve siz 5 gün bekleyeceksiniz. Biz buna sessiz kalamayız biz bunu unutturmayız.

Vesayet altındasınız. Mesela Uygurlardan bahsedemezsiniz. Çünkü üzerinizde Perinçek vesayeti var. Yazıklar olsun.

Hayatta çok şaşırdığım şeyler olmuştur. Sayın Bahçeli ikili görüşmede son derece nazil, yalnız kaldığında ise bu kadar nobran nezaketsiz ikinci bir insan görmedim. Bazen diyorum acaba bu Bahçeli’nin tweetlerini kendisi yazmıyor mu acaba.

Sayın Bahçeli, Derince ilçe başkanınız saldırıyı açıkça sahiplendi, genel başkan yardımcılarınızdan birisi kendisine yakışır biçimde bizde deli çoktur dedi. Şimdi biz kime bakalım, kime inanalım?

Bahçeli’nin Türk dünyasına yaptığı ne var? Koyduğu bir taş mı var? Döktüğü bir gözyaşı mı var?

Biz Doğu Türkistan’la yatıyoruz, Doğu Türkistan’la kalkıyoruz. Sen ise Çin muhipleriyle yatıyorsun Çin muhipleriyle kalkıyorsun. Bize milliyetçilik dersi veremezsin Sayın Bahçeli!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri