Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Sezgin Baran Korkmaz diye bir kara para aklayıcısının, Türkiye'de kol kola...

Davutoğlu: Sezgin Baran Korkmaz diye bir kara para aklayıcısının, Türkiye’de kol kola girmediği bir tane siyasetçi kalmamış

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Sezgin Baran Korkmaz diye bir kara para aklayıcısının, Türkiye'de kol kola girmediği bir tane siyasetçi kalmamış" dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “Sezgin Baran Korkmaz diye bir kara para aklayıcısının, Türkiye’de kol kola girmediği bir tane siyasetçi kalmamış” dedi.

Gümüşhane’de basın, STK ve Kanaat Önderleri ile bir araya geldi. Davutoğlu buluşmada açıklamalarda bulunuyor.

Başbakanlığı mevki ve makam hırsı olmadığından bıraktığını dile getiren Davutoğlu, döneminde ilgilenip çıkarmaya çalıştığı yasalar hakkında da bilgi verdi.

Gündeme ve ekonomiye dair de önemli açıklamalar yapan Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Davutoğlu: Hiçbir çeteye izin vermeyelim

Kendisine yöneltilen ‘Başbakanlıktan niye ayrıldınız?’ ‘Niye farklı düştünüz?’ sorularına yönelik yanıt veren Davutoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi, “Süreci takip edenler çok iyi bilirler ki, biz mevki makam hırsı peşinde olmadık. Olsaydık orada kalırdık. Biz değerlerimizin, Anadolu’yu Anadolu yapan kıymetlerin savunması için mücadele ettik. Siyasi ahlak dedik. Siyasi Ahlak Yasası’nı çıkaralım ve siyasetin değerini koruyalım dedik. Siyaset bir grup insanın zenginleşme aracı olmasın, sadece ve sadece millete hizmet aracı olsun ve insanlar siyasete girerken mal beyanında bulunsunlar, sonra da bunu deklare etsinler ki, kimse siyaseti mal biriktirme alanı olarak görmesin dedik. İmar yasası çıkartalım, yolsuzlukları engelleyelim imar üzerinden dedik. İstanbul başta olmak üzere arsa spekülasyonları üzerinden zengin olmayı engelleyelim dedik. İhale yasasını düzenleyelim, ihale üzerinden zenginleşen birkaç tane müteahhite devlet kaynakları aktarılmasın dedik. Hiçbir çeteye, illegal yapıya izin vermeyelim dedik.”

Toprağın bereketini yok ediyorlar

Gündeme ve yaşanan zamlara yönelik de açıklamalar yapan Davutoğlu, şöyle konuştu, “Son yaşadığımız olaylarla ülkede iki grup ortaya çıktı. Bir grup milyar dolarlık servetlerinden bahsedilen siyasiler, milyon dolarlık rüşvetlerinden bahsedilen gazeteciler, yüzbinlerle ifade edilen dolarlarla maaşa bağlanan milletvekilleri. Onların hayatı dolardı. Onları meselesi sadece ve sadece daha fazla servet biriktirmekti. Diğer tarafta ise bin 500 lira ile geçinmek zorunda olan emekliler, emeklilikte yaşa takılanlar, dükkanını siftah yapmadan kapatan esnaflar, daha hasat döneminde ürününü almadan daha acaba bu ürünü yerine koyabilecek miyim diye düşünen çiftçiler. Ülkemizde ekilen ürünlere baktığımızda, hububat fiyatları yüzde 30-32 civarında arttı. Mazot, gübre, yem fiyatları yüzde 70-80 ve hata bazı ekipmanlar özelinde yüzde 300’lere varan artışlar yaşandı. Bir uçurum yaşıyor çiftçilerimiz. Toprağın bereketi Ankara’dakilerin yanlış politikalarıyla yok ediliyor, talan ediliyor. 2021 bütçesinde milyonlarca çiftçiye verilen destek 22 milyar Türk lirası, sadece birkaç tane üç beş müteahhite verilen destek 30 milyar Türk lirası.”

Sezgin Baran Korkmaz eleştirisi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri