Ana SayfaTürkiyeHem organize hem senkronize! Davutoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya çok sert sözler

Hem organize hem senkronize! Davutoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya çok sert sözler

Gelecek Partisi il başkanları toplantısında konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde hem içişleri bakanı Süleyman Soylu hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırının etkisi devam ederken il başkanları toplantısında konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu’nun hedefinde hem içişleri bakanı Süleyman Soylu hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Selçuk Özdağ’a saldırı sonrası yaşananlarla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Davutoğlu, “Ben Sayın İçişleri Bakanı’nı da muhatap almam, Cumhurbaşkanı’na soruyorum. Net cevap istiyorum. Bu bireysel bir tepki midir, mazur mu görülmelidir? Yoksa organize senkronize bir terör faaliyeti midir?” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı gündemine alan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama beklediğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de saldırı sonrası yaptığı açıklamaları anımsatan Davutoğlu, “Size tavsiyem önce kendi partinize bu konuda bir akort yapın. Derince ilçe başkanınız saldırıyı açıkça sahiplendi. Hatta daha da ötesini yaparız dedi. Genel başkan yardımcılarınızdan birisi kendisine yakışan bir ifade ile, ‘bizde deli çok’ dedi. İki milletvekiliniz bu saldırıyı tahkik eden başsavcıya tehditler savurdu. Şimdi biz kime bakalım?” diye sordu.

Davutoğlu: Cuma namazına gidene de acımayız diyorlar

“Ankara’da bir takım piyonlar bazı azmettiricilerin yönlendirmesiyle genel başkan yardımcımız Sayın Selçık Özdağ’a saldırıda bulunuyorlar ve başkentin ortasında bir siyasi terör estirdiler.”

“Cuma namazına giden bir insanı eğer alçakça, kalleşçe saldırı yapılıyorsa bunun vermek istedikleri mesaj açık, biz Cuma namazına gidene acımayız. Biz de onlara, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsun, bize korku salmak isteyenlerin salmaya çalıştığı korkuya da biz kulak asmayacağız, meydanı boş bırakmayacağız.”

Savcıları tehdit edenlere ne yaptınız

Özdağ soruşturması savcısının MHP ve Ülkü ocakları tarafından tehdit edilmesini anımsatan Davutoğlu, “Bir gazeteci ile siyasetçi yayınladıkları röportaj dolayısıyla aynı gün 2 saat arayla saldırıya uğramışsa buna organize suç denir. Orhan (Uğuroğlu) beyi ifade için 7-8 saat bekletirken, ona saldıranları 4 saatte bırakıyorlar. Mağdurun ifadesi 7-8 saatte alınıyor da, suçlular nasıl 4 saatte bırakılıyor. Kimdir bunların arkasındakiler? Biz o piyonların arkasındakilere sesleniyoruz. Siz de seslenin çağırın Adalet Bakanı’nızı. Bu ülkede ilk kez milletvekilleri yürütülmekte olan bir soruşturma ile ilgili Cumhuriyet Başsavcısı’nı açık bir şekilde tehdit etti. Sorun Adalet Bakanı’na, nerede yaşıyoruz? Cumhuriyet Başsavcıları’nın önünde ‘Cumhuriyet’ ifadesi var, Cumhuriyet’in teminatı altındalar da onun için var. Kim bunları tehdit ediyor Sayın Bakan? Bir bakın şunların hesabına, bir soruşturma başlattınız mı? Ne yaptınız bu savcıları tehdit edenlere?” diye sordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri