Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu: Türkiye'deki Ermenilere yönelik her türlü provokasyona karşı tedbir alınmalıdır

Ahmet Davutoğlu: Türkiye’deki Ermenilere yönelik her türlü provokasyona karşı tedbir alınmalıdır

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan Büyükelçiliği ziyareti sonrası kameralar karşısına geçerek değerlendirmelerde bulundu

Azerbeycan’a verilen destek konusunda iktidarın yanında olduklarının altına çizen Gelecek Partisi lideri, Azerbaycan’ın hiçbir şartta ve hiçbir zaman yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Azerbaycan’ın caydırıcı gücünün artırılması gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, Minsk Grubu’nun toplantıya çağırılması gerektiğini ifade etti. Ahmet Davutoğlu, bölgesel istişare mekanizmalarının da harekete geçirilmesi gerektiğini söyleyerek bölge ülkelerle temas halinde olunması gerektiğine işaret etti.

Davutoğlu, askeri kazanımların korunması için diplomatik olarak kaybedilmemesi için diplomasinin önemine dikkat çekerek Türkiye’nin Azerbaycan ile birlikte kurmuş olduğu Türk Konseyi’nin harekete geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ahmet Davutoğlu, Türkiye’deki Ermeni vatandaşlara yönelik olası provokasyonlara da işaret ederek “Türkiye’deki Ermeni vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Onlara yönelik her türlü provokasyona karşı tedbir alınmalıdır.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri