Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu ve ekibine yeni bir engelleme daha

Ahmet Davutoğlu ve ekibine yeni bir engelleme daha

Ahmet Davutoğlu ve ekibine yeni bir engelleme daha yapıldı. Gelecek Partisi’nin kurucularından olan Abdullah Başcı, İstanbul’da düzenlenen Konya Günleri’ne, Valilik tarafından gönderilen bir yazıyla, Davutoğlu’na yakın kişilerin katılımının engellenmesinin istendiğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Başcı, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Konya Günleri için hem KONSİAD’a (Konya Sanayici İş Adamları Derneği) hem de AK Parti Konya İl Başkanlığı’na üstten talimat geldiğini belirterek, “Kati surette Davutoğlu’nu ve yanındakileri davet etmiyorsunuz” denildiğini söyledi.

Abdullah Başcı: İstanbul Valisi talimat verdi

1.Konsiad’ı kuran 3 kişiden biriyim. 3 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptım. O süreçte 100’ün üzerinde dernek ve vakıflarla gönül birligi yaparak beraber başarılı çalışmalara imzalar attık Konya günlerini ilk sefer 2013 yılında başlattık.

2.Bugün Yenikapı’da başlayan Konya Günleri’ne maalesef İstanbul Valisi’nin Konsiad yetkilisine yukarıdan talimat var. Kati surette Davutoglunu ve yanındakileri davet etmiyorsunuz talimatı verildiği aynı şekilde Ak Parti Konya İl Başkanlığı’ndan böyle telkinde bulunduğu haberini aldık

3.Gelinen süreçte bir çok Konyalı dernek ve vakıf başkanının yoğun telefonunu aldık, gelinen süreçe Ak Parti Konya İl Başkanlığı’nın talimatıyla şimdiye kadar hiç katılmayan bir kısım Konyalı milletvekilleri belediye başkanlarına katılma talimatı verilmesi

4.Gelinen süreçte Konyalılara karşı yapılan bu çirkin baskılar saygısız hareketler sonucunda Konya günlerine davet edilmedik. Şimdiye kadar Konyalıyım demekten çekinen işgüzarların durumdan vazife çıkararak ortalıkta dolaşmaları doğrusu beni fazlasıyla üzdüğünü belirtmek isterim

5. Tüm dernek ve vakıf başkanlarıma programa katılmalarını ısrarla tavsiye ettim. Gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ederim. Şu bilinsin su akar kum kalır.

6.Bu tür baskılar yıldırmalar derneklere kadar müdahale başladıysa söylenecek hiç bir şey yok. O vali ve il başkanı Konyalılara bunun hesabını vermeli.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz