Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan AK Parti'ye 'Pelikancılar' uyarısı

Ahmet Davutoğlu’ndan AK Parti’ye ‘Pelikancılar’ uyarısı

Ahmet Davutoğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerini ve Türk siyasi hayatının geldiği noktayı irdelediği değerlendirmesi ses getirdi. Ahmet Davutoğlu’nun ‘bildiri’ olarak nitelenen tespit ve tavsiyelerinde medyada ‘Pelikancılar’ olarak bilinen grup için de net uyarılar vardı.

Ahmet Davutoğlu’ndan AK Parti’ye ‘Pelikancılar’ uyarısı

Cemil Barlas, Fuat Uğur, Cem Küçük, Hilal Kaplan, Süheyb Öğüt gibi isimlerden oluştuğu iddia edilen Pelikancılar için Ahmet Davutoğlu’nun uyarılarını madde madde sıralamak gerekirse…

  • Daha da tehlikelisi, kendisini partimizin kurullarının üstünde gören ve adeta paralel bir yapı gibi partiyi yönetmeye çalışan bir odağın ortaya çıkması ve partinin seçilmiş yetkililerini ve kurullarını devre dışı bırakmaya kalkışması teşkilat kurumsallaşmasının özünü sakatlamıştır.
  • Siyasi rakip görülen kişilerin yıpratılması için sosyal medya operasyonları dahil her türlü iftiranın yaygınlık kazanması, bir ömrünü bu davaya adamış ve ortak mücadele vermiş insanların toplumsal itibarlarının yok edilmesine dönük ithamlara sessiz kalınarak dolaylı destek verilmesi ve geçmişte en önemli değerimiz olarak gördüğümüz vefa duygusunun ciddi şekilde zedelenmesi üzerinde açık yüreklilikle düşünülmesi gereken hususlardır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz