Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse ne dersiniz” sorusuna...

Ahmet Davutoğlu’ndan “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse ne dersiniz” sorusuna çarpıcı yanıt

Ahmet Davutoğlu TV5 kanalındaki Kulis Ankara programında önemli açıklamalar yaptı.
Kulis Ankara programının moderatörü Mustafa Yılmaz, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelin yeni bir beyaz sayfa açalım dese görüşür müsünüz” şeklinde bir soru yöneltti.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, AK Parti sorusuna, “Türkiye’nin derin sorunlarına çözüm üretmek için biz parti kurduk. Çözümlerde anlaştığımız herkesle konuşur ve işbirliği yaparız. Önümüzeki dönemlerde ciddi adımlar atmayı düşünüyoruz. Sayın cumhurbaşkanı ile de görüşürüm. Benim şahsıma ne yapmış olurlarsa olsun Hz. Mevlana’nın talebesiyim ben. Gel derim kimseye git demem. İşbirliği ilkesel bir konudur.” sözleriyle yanıt verdi.

İttifa seçim ortamında

Eylemi görmemiz lazım… Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız… İttifak meselesi ise seçim ortamında görülecek bir şeydir. Şu anki AK Parti ile ittifak yapsaydım ayrılmazdım zaten, onlarla birlikte bir şeylerin düşenceğine inancımı kaybettim.

Beyaz sayfa için hale bakarım, hani benimle birlikte beyaz sayfa açmışlardı? Seçime öyle girdik, 1 Kasım’da ben bunları yazdığımda seçim beyannamesine kimse itiraz etmedi. Meclis’e siyasi ahlak yasasına gönderdiğimde CB itiraz etti, imzalamam gelirse dedi. seçim beyannamemizde var niye itiraz etmediniz? seçimi kazanmamız lazımdı… Ben böyle siyasete karşıyım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri