Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a hodri meydan: Siyasete girdiğimiz günden bugüne bütün mal varlıklarımız...

Ahmet Davutoğlu’ndan Erdoğan’a hodri meydan: Siyasete girdiğimiz günden bugüne bütün mal varlıklarımız soruşturulsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi üzerinden başlattığı tartışma devam ederken Ahmet Davutoğlu’ndan beklenen yanıt geldi.

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın temsil ettiği makama yakışmayan bir üslupla konuştuğunu belirtti. Davutoğlu meselenin şahsi değil devlet ahlakı meselesi olduğunu vurguladı.

Eski Başbakan Davutoğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi hakkındaki kararın AK Parti MYK’sında alınmış olmasının üniversiteye yönelen husumeti bütün çıplaklığıyla ortaya koyduğunu söyledi.

“Başbakanlığım süresince yaptığım uygulamalarda şahsıma yöneltilen tek ithamın bir eğitim kurumuna arazi devri olmasından sadece onur duyarım” diyen Davutoğlu, 4046 sayılı yasayla söz konusu arazinin rant alanına dönüşmesinin engellendiğine dikkat çekti.

Davutoğlu açıklamasında “Bugün hangi haksızlıklar yapılırsa yapılsın, bunlar da geçecek ve Şehir Üniversitesi de onun düşünce özgürlüğüne dayalı idealleri de yaşamaya devam decektir” dedi.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a çağrı

En temel nezaket kurallarına dahi uymayan bu üsluba rağmen Halk Bankası konusunda açılan tartışmayı anlamlı buluyorum. Bugün bir milat olmalıdır. Çağrım açıktır: Madem ki bu ülkeye hizmetten gayrı hiç bir hedef gütmemiş ve bütün bir ömrünü buna adamış bir başbakana ‘dolandırıcılık’ iftirasında bulunulmuştur, o zaman şu anda görev yapanlar da dahil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri/devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM’nde gerekli komisyonlar oluşturulmalı ve Sayın Cumhurbaşkanı ‘nın ifade ettiği vechile yetimlerin hakları son kuruşuna kadar korunmalıdır. Ben şahsım adına artık  üyesi olmadığım yüce TBMM’ne hesap vermekten bir an bile imtina etmem.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz