Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a çok konuşulan mektup

Ahmet Davutoğlu’ndan Erdoğan’a çok konuşulan mektup

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım tarihindeki büyük kongre için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup gönderdi.

Gelecek Partisi’nin 1. Olağan Kongresi 1 Kasım Pazar günü yapılacak. Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle sağlıklarını tehlikeye atmamak için davet edemeyeceği parti liderlerine mektup gönderdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener gibi isimlerin olduğu listede en dikkat çeken isimler ise Erdoğan ile Bahçeli oldu.

Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım 2020 tarihinde Ankara’da 1. Olağan Kongresini yapmaya hazırlanıyor. Salgın nedeniyle önlemlerin alındığı kongre için liderlere “davet edilmeme” gerekçelerinin açıklandığı bir mektup gönderildi. Bu kapsamda Davutoğlu’nun imzasıyla Erdoğan’a gönderilen mektupta, “Salgının gerektirdiği önlemleri alma zaruriyeti ile sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına kongremize davet edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isterim” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a giden mektup

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a giden mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı

İnsanı ve onurunu varoluşumuzun temeli gören partimiz, kurulduktan kısa bir süre sonra teşkilatlanmasını tamamlamış, ilçe ve il kongrelerinde yeterli sayıya ulaşıp olağan büyük kongresini yapmaya hak kazanmıştır.

1 Kasım 2020 tarihinde ANFA Fuar Merkezi/Ankara’da 1. Olağan Kongremizi yapacağız. Demokratik siyasi geleneğimiz ve inancımız çerçevesinde tüm siyasi parti liderlerini kongremize davet etmek ve aramızda görmek bizi mutlu ederdi. Ancak; ülkemizi de etkileyen küresel salgın şartları ve bu salgının gerektirdiği önlemleri alma zaruriyeti ile sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına kongremize davet edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isterim.

Sağlıklı ve hayatın normale döndüğü günlerde yeniden bir arada olmayı arzu ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, saygılar sunuyorum.”

Davet mektupu hangi partilere gitti?

Kongreye davet edilememenin gerekçelerinin açıklandığı mektup şu liderlere gönderildi:

Adalet ve Kalkınma Partisi- Recep Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet Halk Partisi- Kemal Kılıçdaroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi- Devlet Bahçeli

Halkların Demokratik Partisi- Mithat Sancar / Pervin Buldan

İYİ Parti- Meral Akşener

Saadet Partisi- Temel Karamollaoğlu

DEVA Partisi- Ali Babacan

Demokrat Parti- Gültekin Uysal

Hür Dava Partisi- İshak Sağlam

Anavatan Partisi- İbrahim Çelebi

Yeniden Refah Partisi- Fatih Erbakan

Demokratik Sol Parti- Önder Aksakal

Bağımsız Türkiye Partisi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri