Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan Pelikan çetesi açıklaması: Paçavra

Ahmet Davutoğlu’ndan Pelikan çetesi açıklaması: Paçavra

Ahmet Davutoğlu görevi bırakmasına neden olan Pelikan bildirisi ve Pelikan çetesi hakkında YouTube canlı yayınında konuştu.

İşte Davutoğlu’nun Pelikan çetesi açıklaması:

Pelikan çetesinin bildirisi çıktığında önce ben muhteris bir grubunun elde ettikleri menfaat karşısında bir şahsiyat katliamı olarak değerlendirmiştim. Biraz da acımıştım. Yol ayrımında olduğumu hissettiğim için de Başbakanlık makamını erken bırakmayı uygun gördüm. 

Şu an farklı kanaatteyim. Benim muhteris bir grubun çıkarları için yayınladığını düşündüğüm o paçavra… Şu an baktığımda Türkiye’de bir takım heveslerin zemin hazırladığını görüyorum. Sadece muhteris bir grubun yazması değildi mesele. 2 Kasım sabahı bu ülke yeni bir umuda uyanmıştı. 4 yıl seçimsiz geçecekti. Ekonomide tedbirler alınacaktı. 3 ay içinde bütün sözlerimizi yerine getirmişiz. Böyle bir Türkiye’nin olmasını kim istemiyordu. 15 Temmuz ve arkasından gelenleri düşünüyorum. Son derece özünden koparılmış bir başkanlık seçimiyle Türkiye’nin yüzde 50+1’e muhtaç edildiğini görüyorum. Bu senaryonun çıkması için benim devre dışına çıkarılmam gerekiyordu. Hedefleri buydu.

Davutoğlu: Arkasındaki isimleri biliyorum

O malum troll çetesi. Pelikan çetesi denilen çete. Bildiri denilen şeyi, benim gıyabımda imzalanan MKYK toplantısının ardından ben Varto’ya gittim. Son ziyaretimdi. Pazar günü böyle bir bildiri yayınlandı. Arkasındaki isimleri biliyorum, kimlerin finanse ettiğini biliyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz