Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan Samsun'daki kadına şiddet olayına ilişkin mesaj

Ahmet Davutoğlu’ndan Samsun’daki kadına şiddet olayına ilişkin mesaj

Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Samsun'da yaşanan kadına şiddet görüntüleriyle ilgili çağrıda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile dün Samsun’da yaşanan vahşete tepki gösterdi.

Samsun’da sokak ortasında İbrahim Zarap, eski eşi E.M’ye uyguladığı öldüresiye şiddet, sosyal medyada infial uyandırdı. Eski eşi tarafından sokak ortasında ve 5 yaşındaki kız çocuklarının önünde öldüresiye şiddet gören kadın hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından bir tepki de Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Davutoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Bir kadının çocuğunun gözü önünde uğradığı şiddet görüntülerini izlemeye yüreğimiz dayanmadı. Tüm siyasi partileri ve sivil toplumu mesaj yayınlamanın ötesine geçerek kadına karşı şiddet konusunda ortak tavır almak için biraraya gelmeye davet ediyorum. #KadınaŞiddeteHayır”

Siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını kadına karşı şiddete karşı iş birliğine davet eden Gelecek Partisi lideri,

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri