Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu'ndan YSK ve Ekrem İmamoğlu mesajı

Ahmet Davutoğlu’ndan YSK ve Ekrem İmamoğlu mesajı

YSK’nın yenilenmesine karar verdiği İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Ahmet Davutoğlu’ndan beklenen açıklama geldi. Davutoğlu YSK’nın seçim yenileme kararını net şekilde eleştirdi.

Dün YSK AK Parti’nin itirazları için toplanmış ve 4’e karşı 7 oyla İstanbul’da seçimlerin 23 Haziran tarihinde yenilenmesi kararını vermişti.

Bugün 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de YSK kararlarını sert şekilde eleştiren bir mesaj paylaşmıştı.

Ahmet Davutoğlu YSK kararlarına tepki gösterdi

Ahmet Davutoğlu’nun YSK kararı hakkındaki mesajları şu şekilde:

1. Adil, kurallara uygun seçimler demokrasinin olduğu kadar ortak aidiyet bilincimizin de referans noktasıdır. YSK’nın kararı ise evrensel hukuka ve yerleşmiş teamüllere aykırılıklar barındırmakta, bu bilince zarar vermektedir.

2. Siyasî geleneğimizin en temel değeri de, son sözün sandıkta tecelli eden millet iradesine ait olmasıdır. Mazereti ve gerekçesi ne olursa olsun 31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı bu temel değerlerimizin zedelenmesine yol açmıştır.

3. Türk siyasi hayatının ve demokrasisinin tüm eksiklerine rağmen en önemli gücü sandığın meşruiyetidir. Ülkemizi en zor zamanlardan, kritik eşiklerden çekip çıkaran milletimizin sandıkta ortaya koyduğu iradesi olmuştur.

4. Bir muhasebe ve kendine dönme ayı olan Ramazan-ı Şerif’e ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Tüm kardeşlerimize el uzattığımız bir zaman dilimi olması duasıyla İslam aleminin Ramazan’ını tebrik ediyorum. Son dönemdeki paylaşımlarıyla gündem oluşturan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu son yaşananlara Twitter’dan paylaştığı mesajda tepki gösterdi:

İşte Ahmet Davutoğlu’nun YSK’nın iptal kararı hakkında twitter’dan paylaştığı mesajlar…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz